Для фінансування видатків Кабмін залучить приватні інвестиції

Державна стратегія стимулювання інвестицій на нинішньому етапі має ґрунтуватися на підтримці окремих напрямків інвестування та приймати форму цільової підтримки.

Про це повідомили в прес-службі Кабінету міністрів України.

Державна допомога, включаючи надання державних гарантій та субсидій з державного бюджету для компенсації відсотків за користування кредитами, може і буде використовуватися для вирішення проблем вітчизняної економіки, які неможливо виправити іншим чином. Однак така допомога не може постійно замінювати заходи, спрямовані на полегшення входження на ринок і виходу з ринку підприємств, покращення доступу до інформації та спрощення податкового законодавства.

З метою розвитку приватно-державного партнерства і розширення можливостей бюджету по забезпеченню та фінансуванню капітальних видатків сьогодні пропонується залучити до фінансування робіт приватні інвестиції та кредитні кошти.

У державному бюджеті передбачено видатки на капіталізацію АТ «Ощадбанк», НАК «Нафтогаз України», Аграрного фонду, Дунайського пароплавства шляхом обміну ОВДП на акції.

Ключовими моментами доцільності капіталізації АТ «Ощадбанк» є постійна участь банку в багатьох державних програмах, здійснення фінансування реального сектора економіки, у т. ч. підприємств електроенергетики і газової галузі, Укравтодору та Укрзалізниці та інших важливих програм, а також забезпечення виконання важливих соціальних завдань, ініційованих Президентом та Урядом. Підвищення рівня капіталізації державного банку шляхом збільшення статутного капіталу дозволить банку брати участь у масштабних інвестиційних програмах і проектах, спрямованих на економічний розвиток країни, сприяти здійсненню структурної перебудови та модернізації промисловості, розвитку потенціалу вітчизняних підприємств відповідно до державних програм, реалізації пріоритетних державних програм промисловості, розвитку потенціалу вітчизняних підприємств відповідно до державних програм, реалізації пріоритетних державних програм.

Бюджетом передбачена можливість зміни підходів до фінансування Аграрного фонду, зокрема, передбачено надання держкомпанії пакету ОВДП для можливості їх використання для залучення обігових коштів на цілі статутної діяльності. Це в подальшому дозволить фонду мати кращу ліквідність і проводити більш ефективну цінову політику на ринку, а також формувати необхідний обсяг продовольчих резервів.

У 2013 р. продовжена практика фінансування НАК «Нафтогаз України» шляхом обміну ОВДП на акції з метою зменшення дефіциту державної компанії.