Для деяких підприємств інтелектуальна власність становить понад 30% вартості бізнесу, – експерт

Втрата авторських прав може призвести до втрати ринкових позицій або навіть банкрутства організації.

«Отримання свідоцтва про реєстрацію авторського права не гарантує його повноцінний захист, оскільки при виникненні спорів і судових розглядів суд, як правило, стає на бік того учасника процесу, хто раніше зареєстрував авторські права на спірне твір», – звертає увагу Валерій Мещеряков, голова ради директорів M CONSULTING GROUP.

Недосконалість законодавчої бази призводить до правової колізії, коли правовласник може позбутися авторських прав. Більше того, суд може зобов’язати виплатити компенсацію за порушення авторських прав на користь позивача, який раніше зареєстрував права на спірне твір. Подібні ситуації можуть бути результатом необ’єктивною ідентифікації на порівнянність і схожість, що проводиться в процесі реєстрації авторських прав. Максимальні ризики, як зазначає Валерій Мещеряков, знаходяться саме в об’єктивної ідентифікації (схожість), особливо якщо вже йде процес судового розгляду.

«Наш багаторічний досвід оцінки інтелектуальної власності показав, що для деяких організацій інтелектуальна власність – це більше 30% вартості бізнесу, а для високотехнологічних підприємств – і все 70-80%, і втрата авторських прав на неї може призвести до втрати ринкових позицій або навіть банкрутства організації. Тому необхідно з усією відповідальністю підходити до процесу реєстрації авторських прав, паралельно замовляючи професійну оцінку реєстрованого твори. Саме за результатами оцінки ринкової вартості нематеріального активу визначається розмір компенсації шкоди, завданої правовласнику незаконним використанням його патентів», – рекомендує Валерій Мещеряков.