ДІУ забезпечило житлом 8 тис. українських сімей

З дня створення Державної іпотечної установи було рефінансовано близько 8 тис. кредитів на суму 1,4 млрд. грн. При цьому на сьогодні, на балансі установи знаходиться 5,3 тис. кредитів на суму 904,2 млн. грн.

Про це заявив голова правління ДІУ Валентин Рибачук.

“Вдале виконання соціальних ініціатив Президента та Уряду сприяло завершенню будівництва багатьох довгобудів в нашій державі і громадяни нарешті отримали можливість заселитися у свої власні будинки. Не останню роль в цьому зіграла реалізація програми фінансування добудови житла Державної іпотечної установи”, – повідомив Валентин Рибачук.

Державною іпотечною установою за участю банків-партнерів профінансовано завершення будівництва 27 житлових будинків на загальну суму понад 700 млн. грн. Це дозволило завершити будівництво та ввести в експлуатацію близько 400 тисяч кв. м. житла або більше 5,5 тис. квартир практично у всіх регіонах України.

Завдяки реалізації “будівельної” програми ДІУ, вдалося зберегти понад 4 тис. робочих місць у будівельній та суміжних галузях. Крім того, бюджет країни отримав мільйони гривень, які в свою чергу спрямовані на розвиток економіки та вирішення соціальних питань.

На сьогоднішній день вже введено в експлуатацію 15 будинків загальною площею понад 250 тис. кв. м. по всій країні. Інші об’єкти, завершення будівництва яких здійснюється за підтримки ДІУ, планується ввести в експлуатацію протягом 2013р. Тільки у I кварталі планується завершити будівництво і ввести в експлуатацію 7 багатоповерхових житлових будинків.

На початку минулого року Прем’єр-міністр Микола Азаров визначив завдання для всіх державних установ – учасників іпотечного кредитування – подвоїти видачу іпотечних кредитів. ДІУ як державна компанія сприйняла це як програму мінімум для себе. Станом на 31 грудня 2012р. перевищено минулорічні показники більш ніж учетверо. Якщо у 2011р. при підтримці ДІУ було надано лише 290 іпотечних кредитів, то за підсумками роботи 2012р. вже 1231 сім’я змогла скористатися іпотечним кредитом за програмою ДІУ. На ці цілі Установою направлено 293,4 млн. грн.

Слід зазначити, що динаміка видачі кредитів ДІУ в попередній місяць досягла свого максимуму за три останніх роки. Тільки у 4 кварталі 2012р. ДІУ задовольнило 442 заявки на рефінансування іпотечних кредитів на суму близько 100 млн. грн.

“Якщо подивитися структуру середньомісячних платежів за кредитами ДІУ, то велика частина позичальників (51%) – платить щомісяця від 1 до 3 тис. грн., 24% займають платежі – менше 1 тис. грн. Це дозволяє говорити про доступність іпотечного кредиту за програмою ДІУ не стільки забезпеченим громадянам, скільки сім’ям із середнім рівнем доходів”, – зазначив Валентин Рибачук.