ДІУ викупило більше 5 тис. кредитів

За останні два місяці громадянам було надано 234 кредиту на суму понад 60 млн. грн.

З початку поточного року станом на 21 серпня за підтримки ДІУ було надано 605 кредитів, тоді як у минулому році – 290 кредитів. Про це заявив голова правління Державної іпотечної установи Валентин Рибачук, слова якого передає прес-служба ДІУ.

За останні два місяці громадянам було надано 234 кредиту на суму понад 60 млн. грн. Ще понад 300 заявок знаходяться на розгляді для викупу. «Наше завдання викупити ці кредити до кінця року», – зазначив він.

Валентин Рибачук нагадав, що в цілому кількість рефінансованих кредитів у портфелі ДІУ складає більше 5 тис. кредитів на суму близько 820 млн. грн.

За його словами, сьогодні ДІУ має договори про співпрацю зі 116 банками.

Нагадаємо, уряд вніс зміни в порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Змінами планується підвищити частку, яку може становити платіж по кредиту в сукупному доході сім’ї з 40% до 50%. Також передбачена можливість зменшення розміру першого внеску в разі надання додаткової застави за кредитним договором у відповідності з внутрішніми правилами банку.

Тепер позичальник може укладати договори поруки не тільки з кожним дієздатним членом сім’ї, який проживає разом з позичальником, а також з іншими поручителями та надавати додаткову заставу за кредитним договором.

Відповідно до внесених змін, часткова компенсація процентів надається позичальникам, якщо щомісячний платіж за кредитним договором не перевищує 50% сукупного середньомісячного доходу сім’ї. Сума часткової компенсації до щомісячного платежу не включається. При цьому сума, яка залишається після здійснення всіх щомісячних розрахунків за кредитним договором, повинна бути не менше одного прожиткового мінімуму на позичальника та кожного члена його сім’ї, на якого розраховувалася часткова компенсація процентів.

До того ж урядовою постановою виключені вимоги щодо верхньої межі доходів позичальника та членів його сім’ї для отримання часткової компенсації відсотків, а також щорічного подання декларації про доходи сім’ї в органи податкової служби.