ДІУ оприлюднило умови житлової програми «Оренда з правом викупу»

Як повідомив голова правління Державної іпотечної установи Валентин Рибачук, відомство готується до запуску нової програми доступного житла – «Оренда з правом викупу».

За словами Рибачука, проект погоджено з усіма профільними міністерствами і наразі знаходиться в Мінфіні. Взяти житло в оренду з правом викупу” зможуть усі громадяни, які потребують поліпшення житлових умов та перебувають на квартирному обліку.

Річна ставка оренди, згідно з умовами програми, не буде перевищувати 3% від вартості квартири. Договір буде укладатися терміном на 15 років. При цьому вартість одного квадратного метра житла для Києва складе 7 500 тис. грн., для обласних центрів – 5 тис. 500 грн., для міст обласного значення – 4 300 тис. грн. Площа квартири для сім’ї з двох осіб не повинна перевищувати 40 кв. м, з трьох людей – 58 кв. м, з чотирьох і більше осіб – 76 кв. м.

Для киян щомісячний платіж за програмою в середньому буде становити приблизно 2 600 тис. грн., для мешканців маленьких міст – близько 1 тис. грн. Для реалізації проекту Державна іпотечна установа має намір викуповувати готове житло в новобудовах.

Раніше повідомлялося, що у людей є недовіра до державної програмою пільгової іпотеки.