Ділимо територію: як позначити межі своєї ділянки

Земельні спори щодо меж ділянки виникають досить часто, якщо мирно вирішити питання не вдається, слід знайти відповідь в законодавстві.

Якщо один із сусідів не згоден підписувати акт узгодження сторінок, то сміливо можна брати в оборону частина1, статті 106 Земельного кодексу України, де зазначено, що власник земельної ділянки має абсолютне право вимагати від свого сусіда сприяння встановленню твердих меж, а також він має право зажадати від сусіда допомоги у відновленні втрачених або ледь помітних межових знаків.

У нашій країні досить часто зустрічаються ситуації, коли сусід по ділянці не бажає допомагати у встановленні твердої межі ділянки з власної волі, часто в силу якоїсь споруди на лінії кордону або неправильно встановлених меж з метою збільшення території з боку сусіда.

Якщо виник земельний спір, то врегулювати його можна з допомогою місцевих органів виконавчої влади, а також органів місцевого самоврядування у сфері врегулювання такого виду спорів. Повноваження вище згаданих органів зазначені у частині 3, статті 158 ЗКУ. Крім того, стаття 159, яка підтверджує, що земельні спори можуть розглядатися виключно на підставі поданої заяви однієї з сторін. Заяву розглядають до 30 календарних днів, після чого повинно бути винесено рішення з даного спору відповідним органом влади.