Девелоперів закликають не робити категоричних заяв

Аналітики ринку нерухомості відзначають, що останнім часом заяви і дії девелоперів мають більш ніж категоричний характер.

Якщо в докризовий час мало не кожен девелопер заявляв, що збирається реалізовувати комерційні проекти в містах з населенням 50 тис., то зараз крім ринку столиці їм нічого нецікаво. Про це ІАП «Столична нерухомість» розповіла Марина Крестініна, директор департаменту стратегічного консалтингу та аналітики компанії CBRE.

«Девелоперів в залежності від економічної ситуації кидає в протилежні сторони. Мені здається, що підхід з їхнього боку має бути більш збалансованим. Так, за час кризи офісна нерухомість істотно «просіла», але говорити про те, що регі они взагалі безперспективні для їх бізнесу – некоректно. Адже є торгова нерухомість, яка пережила кризу цілком непогано», – зазначила Марина Крестініна.

За її словами, в останні місяці і квартали спостерігається величезний попит на об’єкти торговельної нерухомості в невеликих містах України. «Тому говорити однозначно, що все погано і непривабливо, не можна. Адже все залежить від сегмента, від конкретного міста і, в підсумку, від розташування і самого об’єкта», – додала експерт.

Нагадаємо, деякі девелопери однозначно заявляють, що будувати бізнес-центри в регіонах України – невигідно.