Девелоперам в Україні не вистачає сміливості і креативу, – експерт

Сьогодні багато забудовники активно оперують гучними назвами інноваційних маркетингових інструментів, проте по-справжньому успішними кейсами з комплексного просування нерухомості в Україні можуть похвалитися одиниці.

Як же правильно «подати» об’єкт нерухомості, щоб підвищити його інвестиційну привабливість?

На думку Генерального директора з продажу нерухомості GEOS Real Estate Марії Орлової, на сьогоднішній день головна і поширена помилка забудовників полягає в тому, що вони за брендинг споруджуваної нерухомості після того, як був розроблений архітектурний проект.

«Грубо кажучи, вони намагаються дати назву і створити «легенду» будинку або комплексу, виходячи із задуму архітектора. Приміром, якщо останній заклав в проект червону дах, то з упевненістю на 90 % піарники компанії спробують пов’язати його з Чехією. Це не помилка, немає. Але що робити в тому випадку, якщо червоної даху не буде? Тому важливо ще на етапі отримання ділянки для будівництва визначити для себе: що ми хочемо побудувати? Проаналізувати місце розташування, класовість майбутнього житлового об’єкта, історичну перспективу – і тільки потім розробляти проект, закладаючи в нього родзинку майбутнього будинку», – пояснила експерт.

На її думку, для правильної подачі об’єкта нерухомості необхідний комплексний підхід, який включає не тільки брендинг і використання стандартних каналів комунікацій з клієнтами, але і безліч нестандартних рішень – як рекламних, так і архітектурних. Також варто проводити постійний моніторинг споживчого трафіку.

Орлова також зазначила, що забудовникам треба запам’ятати і взяти на замітку те, що назва товару є основним з комунікаційних каналів бренду, яка на рівні підсвідомих асоціацій може передати клієнту ключову вигоду товару.

«Ім’я, точніше, розкручене ім’я, часом здатне робити дива. «Рубльовка» – це бренд, «Барвіха» – це бренд», – підкреслила експерт.

Сьогодні рекламним кампаніям українських девелоперів не вистачає креативу і сміливості, додала Орлова.

За її словами, пряма реклама втрачає свою ефективність, тому треба думати про те, як вдихнути в об’єкт душу нестандартними способами. Адже сьогодні дуже мало забудовників використовують як рекламний майданчик власне будинки, що будуються.

«На Заході вже давно звикли до графіку величезного формату, цифровим технологіям, в архітектурі – до всього, що привертає увагу і створює відмінність. Такі будинки називають «промовистими». Приміром, у Німеччині агентство з продажу нерухомості вночі прикрепило до вікон потенційних клієнтів бутафорські рожеві балкони. Вони були пластиковими і дешевими, смішного дизайну, з квітами і пляжними парасольками – але викликали величезний резонанс серед мешканців міста. Все тому що це було смішно! Об’єкт помітили! Це було нестандартно! Ще один дуже позитивний приклад має российкая компанія Mirax Group. На певному етапі будівництва бізнес-центру Mirax Plaza забудовник помістив на верхніх поверхах гігантське світиться серце, яке починало битися з настанням темряви. Його було видно за багато верств, і воно запевняв: будівництво жива! Чому ж у нас ні один девелопер не додумався до такого кроку?», – нарікає Генеральний директор з продажу нерухомості GEOS Real Estate.

Вона також висловила надію на те, що з розвитком вітчизняного ринку нерухомості, все ж відбудеться сплеск ідей забудовників щодо позиціонування об’єктів нерухомості.