Десять найдорожчих вулиць у світі

Видання Wall Street Journal склала рейтинг найдорожчих вулиць світу, де вартість квартири перевищує всі допустимі норми.

Отже, лідером рейтингу стала Severn Street в Гонконгу: середня вартість за квадратний фут — $78200. (1 кв. фут=0,0929 кв. м).

Під час рецесії вартість житла в Гонконзі впав на 72%, але багатії змогли підняти ціни, і ця вулиця утримує престижний титул другий рік поспіль.

На другому місці Kensington Palace Gardens в Лондоні з середньою ціною квадратного фута — $76600. На одній із елітних осіб у світі, більш відомої як Billionaires Row, безліч чудових особняків. Тут є будинок султана Брунею, а по сусідству проживає найбагатша людина Великобританії Лакшмі Міттал.

Авеню принцеси Грейс (Avenue Princess Grace) в князівстві Монако на третьому місці. Тут квадратний фут житлової площі коштує в середньому $69700. І хоча попит на нерухомість в цьому шикарному районі в останні роки знизився, Монако, як і раніше отримує мільярдні прибутки за рахунок престижного казино і гонки Формула-1.
Четвертою стала вулиця Чемін де Сент-Хоспіс в курортному містечку Сен-Жан-Кап-Ферра на Лазурному березі Франції: середня вартість квадратного фута — $62700. Це воістину золоте місце, яке притягує світових знаменитостей.

П’ята Авеню в Нью-Йорку стала п’ятою, хоча тут середня вартість квадратного фута житлової нерухомості теж $62700. Відразу за Fifth Avenue слід вулиця Quai Anatole в Парижі. Тут ціни на нерухомість продовжують рости рік від року, і зараз вартість квадратного фута становить $44600.

На вулиці Bellot (Rue Bellot) в спокійному районі Женеви (Швейцарія) ціна квадратного фута $43000, і це визначило її сьоме місце в рейтингу найдорожчих вулиць планети. Існують суворі правила, регулюючі, хто може і хто не може жити на цій вулиці, тому тут на квартири стоїть довга черга.

Восьме місце зайняла Via Romazzino в курортному селищі Порто Черво на півночі італійського острова Сардинія. І хоча постійно тут живе не більше 200 чоловік, середня ціна квадратного фута розкішних вілл доходить до $23700.

Вулиці Wolseley Road в передмісті Сіднея Пойнт Пайпер дісталося дев’яте місце рейтингу з вартістю квадратного фута $20900. Ця вулиця на березі океану — найдорожча в Австралії: зі ста найдорожчих будинків у країні, 16 знаходяться саме тут.

Московська Остоженка — це «золота миля» російської столиці, але квадратний фут тут в 4,3 рази дешевше, ніж на Severn Street в Гонконгу: $18000. Укладачі топ-10 найдорожчих вулиць планети віддали Остроженке десяте місце.
Сім вулиць з десяти і в цьому році підтвердили свій минулорічний титул найдорожчих. Проте ціни на нерухомість постійно змінюються, і лише час покаже, яка буде названа вулиця найдорожчою в наступному році.