Дешевий котедж може виявитися проблемним: думка

При цьому в більшості випадків проблемність будинку полягає у відсутності у забудовника технічних умов на підключення інженерних комунікацій. Про це повідомив директор проектної групи “Архиматика” Олександр Попов.

Цінність заміського будинку визначається, в першу чергу, наявністю газу, води, електрики і каналізації без яких об’єкт коштує в два-чотири рази дешевше середньоринкової.

“Щоб не купити будинок, в якому не буде елементарних благ, варто перевірити наявність у забудовника дійсних технічних умов. Якщо ж вони в процесі отримання, тоді повинен укладатися договір на підведення комунікацій. У договорі обов’язково присутність переліку всіх видів комунікацій, які будуть підведені та терміни підключення по кожній комунікаційної мережі та відповідальність за їх порушення. Також повинні даватися характеристики точок підключення: потужності з води, електрики, газу і т. д.”, — говорить експерт.

Фахівець також рекомендує задуматися на рахунок придбання будинку у забудовника, у якого прострочені технічні умови на підведення інженерії. Домогтися підключення комунікацій до окремого будинку в містечку буде складно, оскільки техумови видає відповідний державний орган, який дає дозвіл на підключення селища до комунікаційної магістралі, тобто до електромережі, газопроводу, водопроводу, каналізації в певному місці і визначає потужності комунікацій.

Нагадаємо, середня вартість індивідуальних будинків (котеджів) у Київському регіоні за період з 3 жовтня по 2 листопада 2011 року знизилася на 1,32% (13$). Зараз вона становить 969$ за один кв. м.