Дешеві столичні «однушки» розлітаються як гарячі пиріжки

У Києві збільшився попит на дешеві однокімнатні квартири вартістю до 50 тис. доларів.

За словами брокерів такі квартири продаються протягом декількох тижнів.

«Сьогодні найдешевшу однокімнатну квартиру в Києві можна продати буквально за тиждень. Однак найбільшим попитом користується житло типу «хрущовок». У теж час стали менше цікавитися готельками. Все тому що їх площа дуже невелика, – так прокоментувала ситуацію на столичному ринку нерухомості ріелтор Ірина Смикало.

За її словами, житло, вартість якого починається від 100 тис. доларів, навіть у столиці продається більше року.

Для того щоб продати житло якомога швидше, ріелтор радить власникам прибратися в квартирі:

«Іноді прошу, щоб перед відвідуванням квартири помили підлогу, начистили ванну і туалет. Чистота впливає на вибір покупця краще, чим ремонт. Як показує досвід, косметичні ремонти краще не робити. Це гроші на вітер! Ремонт не підніме вартість житла на бажаний рівень, так як нові власники після вашого виселення будуть робити ремонт на свій смак», – розповіла Смикало.

Крім того, фахівець радить позбавити квартиру від громіздких меблів і не завалювати мотлохом балкон. Адже дуже часто потенційні покупці люблять вийти на балкон, щоб помилуватися навколишнім пейзажем.

Також, за словами Смикало, покупців повинно насторожити те, що житло продається за дуже низькою ціною. Як показав досвід, часто у власників дешевих квартир проблеми з документами.

«Однокімнатну квартиру за 24 тисячі доларів у столиці може придбати тільки самодур. Найчастіше це житло у довгобудах. В свою квартиру не в’їдете до пенсії. Купити дешеву квартиру, заарештовану банком, також не реально. Дуже часто заставні квартири викуповують самі брокерські контори. Згодом вони виставляють на продаж житло, накинувши 10-30 тис. доларів», – розповіла ріелтор.

Фахівець додала, що потенційними покупцями однокімнатних квартир в Києві є робітники – ті, хто приїхав на роботу в столицю.

Друга категорія потенційних покупців житла в Києві – це ті, хто хоче мати житло побільше. Вони продають свої однокімнатні квартири, додають 10 тисяч доларів і купують «двушку» в тому ж районі.

Ріелтор зазначила, що на квартири, в яких сталося вбивство чи самогубство, також є свої клієнти.

«Як правило, квартири після таких трагедій продають на кілька тисяч доларів дешевше. А покупці особливо не заморочуються над кармою такого житла. Лише одиниці після покупки освячують приміщення», – зазначила Смикало.