Держмито за реєстрацію нерухомості фіксуватимуть

C 1 січня 2013 року депутати пропонують ввести ставки на держмито за здійснення державної реєстрації права власності та речового права, а також обтяження права на нерухоме майно.

Відповідна ініціатива міститься в законопроекті N9737, зареєстрованому у Верховній Раді 19 січня Групою депутатів з фракцій Партії регіонів, КПУ та Народної партії.

Згідно з текстом законопроекту, який оприлюднений на веб-сайті уряду, документ, зокрема, передбачає встановити ставку мита за нотаріальні дії при огляді договорів купівлі-продажу майна держпідприємств на рівні 0,1% вартості майна, що викуповується; договорів відчуження нерухомості приватної власності – 1% суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, за нотаріальне засвідчення договорів іпотеки – 1% (не менше одного неоподатковуваного мінімуму).

“Враховуючи впровадження на території України держреєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також створення необхідної системи органів держреєстрації речових прав на нерухоме майно, законопроект пропонує запровадити ставки держмита за її проведення”, – йдеться в пояснювальній записці до документа.