Держава виділила гроші на будівництво шкіл і лікарень

На будівництво і реконструкцію 145 пріоритетних об’єктів інфраструктури в регіонах України Уряд виділив 684,2 млн грн.

Про це сказав Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул, повідомляє “УНН” з посиланням на прес-службу чиновника.

А. Вілкул зазначив, що в рамках державних програм “Доступне житло”, Уряд надає допомогу забудовникам. Використовується практика безкоштовного виділення земельних ділянок під будівництво. Також за рахунок коштів місцевого бюджету до будівельних майданчиків проводяться необхідні комунікації. Це лінії електропередач, водопровідна система (тепле і холодне водопостачання), каналізація.

Завдяки цьому забезпечується зниження вартості квадратного метра житла на 15%-20%, а в окремих випадках – і на 40%. Зараз житло за таким принципом будується у 9 містах України.

“Держава залучає вітчизняних будівельників взяти участь в інфраструктурних проектах. Кабінет Міністрів затвердив перелік пріоритетних проектів розвитку в регіонах у 2013 році. Будуть побудовані і реконструйовані 145 об’єктів.

Серед них – лікарні, школи, дитсадки, житлові будинки, мистецькі заклади, а також об’єкти дорожньої інфраструктури, житлово-комунального господарства, фізичної культури і спорту. На реалізацію цих заходів виділено понад 680 млн грн з Державного фонду регіонального розвитку”, – сказав А. Вілкул.

Нагадаємо, за словами голови КМДА Олександра Попова, 1 вересня в Києві відкриють сучасний загальноосвітній навчальний заклад “Гімназія “Київська Русь”.

“Ми можемо вже сказати, що на 1 вересня ця школа буде відкрита. Хоча це тільки 1-й етап, тут є ще 1 окрема будівля, де буде ще 1 школа, за проектом – це гімназія, теоретично це може бути, наприклад, ліцей “Інтелект”. Таку пропозицію ми на майбутнє ліцею дали, вони подумають, і якщо такий варіант може бути задовільним, то на наступний рік ми можемо закласти і побудувати цей об’єкт.

Сьогодні забудовник вкладає в будівництво свої оборотні кошти – це говорить про те, що “Київміськбуд” як організація, що належить територіальній громаді, реалізує ту соціальну політику, яку хотіла б бачити і мати товариство. Я дуже вдячний керівництву і всім будівельникам за те, що вони взяли на себе в тому числі і фінансову навантаження, і доводять об’єкт до завершення. Він буде зданий до 1 вересня, школа буде відкрита”, – підкреслив А. Попов.

Як повідомлялося раніше, проектом заплановано створення загальноосвітнього навчального комплексу, який розрахований на більш ніж 1300 навчальних місць.

“У мікрорайоні масиву Осокорки будується навчальний загальноосвітній комплекс, розрахований на більш ніж 1 300 навчальних місць. Проектом передбачено, що до складу цього комплексу входять школа на 33 класи та ліцею на 22 класи”, – сказав президент Холдингової компанії “Київміськбуд” Ігор Кушнір.