Держава пропонує кредити на житло під 3% річних

Сьогодні в Україні реалізується кілька державних програм щодо забезпечення житлом. Умови надання кредитів практично залишилися тими ж, що і в минулому році.

Про це заявив голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін.

Одна з програм у формі довгострокового пільгового кредитування реалізується Фондом сприяння молодіжному житловому будівництву за ставкою кредитування 3%. «Скористатися програмою кредитування під 3% річних можуть перебувають на обліку щодо поліпшення житлових умов молоді сім’ї та одинокі молоді громадяни, яким на день укладення договору не виповнилося 35 років. Крім того, Фонд має також власні кошти статутного фонду, які спрямовуються на кредитування під 10,75% річних», – говорить експерт.

Ще одна програма – «Доступне житло». Цією програмою можуть скористатися також перебувають на обліку щодо поліпшення житлових умов молоді сім’ї та одинокі молоді громадяни, але вже без вікових обмежень. Учасники програми доступного житла мають можливість заплатити за квартиру 70% її нормативної вартості, а решта 30% компенсує держава.

«Ця програма стартувала в 2010 році, але вже досить добре себе зарекомендувала. У 2011 році субсидії за Державною програмою будівництва доступного житла на 2010-2017 рр. отримала 781 сім’я. На підтримку цієї програми з держбюджету було виділено 98,5 млн. грн», – говорить Експерт.

У 2012 році фінансування програми «Доступне житло» збільшено майже вдвічі – з державного бюджету виділено 200 млн. грн., крім того очікується, що фінансування даної програми на місцевих рівнях візьмуть участь і місцеві бюджети.