Держава має намір оплачувати 50% іпотеки за третю дитину

Як повідомив перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань бюджету Владислав Лук’янов, сьогодні в країні розробляється державна програма з надання пільг на придбання власного житла.

Дана програма буде передбачати виплату державою відсотків по банківському іпотечному позикою при народженні першої дитини і надання субсидії у розмірі 25% тіла кредиту при появі другої дитини, і, відповідно, при народженні третьої дитини буде надаватися субсидія в розмірі 50% тіла кредиту.

За словами Лук’янова, держава пропонує розробити програму з надання пільг для молоді. Прогнозується, що це буде програма, за умовами якої молода сім’я, з допомогою банку, зможе взяти кредит на нову квартиру строком на 20 років.

Раніше повідомлялося, що дана програма буде розроблятися для тих сімей, які не мають власного житла, а їх сумарний місячний дохід становить 8-10 тис. грн. Крім того, умовою для отримання житло має стати стаж роботи до пенсії кожного члена сім’ї. Передбачається, що він повинен складати не менше 20 років. Саме цей період повинен бути дорівнює терміну виплати отриманого кредиту.

Сьогодні Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву реалізує подібну програму. У ній можуть взяти участь молоді сім’ї віком до 35 років. При цьому обидва члени сім’ї мають бути на квартирному обліку, тобто на кожного з них припадає менше 7,5 «квадратів» житла. Тоді кредит буде видатися на 30 років під 3% річних. При цьому при наявності однієї дитини сім’я буде звільнятися від виплати відсотків, двох — погашається 25% від загальної суми боргу, а трьох і більше — 50% позики. Між тим отримати такий кредит досить складно. У 2011 році їх було видано всі три.