Держакти на земельні ділянки видадуть до кінця року

До кінця поточного року в Україні повністю видадуть державні акти на право власності на землю в обмін на земельні сертифікати.

Про це повідомили в прес-службі Державного агентства з земельних ресурсів.

До кінця року в Україні передбачається остаточно завершити обмін земельних сертифікатів на державні акти усім бажаючим громадянам.

Як зазначає Держземагентство, процес видачі документів, що засвідчують право власності громадян на землю, в основному, був завершений ще в 2008 році, проте до цих пір 3,6% сертифікатів не обмінені на держакти. Серед головних причин, що не дозволяють завершити цей процес, за даними агентства, є смерть власників, відсутність у громадян коштів для оплати землевпорядних робіт, а також небажання деяких з них ставати власниками землі, оскільки це веде до втрати державних субсидій. Серед інших причин Держземагентство також називає перебування громадян на заробітках в інших країнах.

Між тим, на думку агентства, без остаточного завершення робіт по заміні сертифікатів на держакти процес приватизації земель в Україні, який є першим етапом земельної реформи, не може вважатися завершеним. Це стримує впровадження ринкових відносин у земельній сфері.

Для завершення процесу обміну земельних сертифікатів на держакти, агентство, зокрема, планує проводити землевпорядні роботи безкоштовно. Фінансування буде забезпечено в рамках проекту «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру», який реалізується за рахунок позики Світового банку. В рамках проекту вже оформлено близько 520 тисяч актів замість сертифікатів у 15 областях.