Дерегуляція в області будівництва формує сприятливий інвестиційний клімат

Враховуючи, що будівництво фондоутворюючою галуззю, розвиток якої залежить від наявності інвестицій та замовлень на будівництво об’єктів в різних галузях і сферах діяльності, головним фактором, що забезпечує розвиток будівельного комплексу, є розвиток інвестиційної діяльності в країні.

Про це сказав міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

За словами Міністра, на виконання Програми економічних реформ Президента України, урядом та міністерством відпрацьовано низку законодавчих ініціатив, реалізація яких вже дала конкретні результати. Зокрема, за словами Геннадія Темника, проведення дерегуляції у сфері будівництва стало основою формування сприятливого інвестиційного клімату в країні. Він додав, що з прийняттям Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та нормативно-правих актів на виконання його положень створено законодавчо-нормативну базу для поліпшення інвестиційного клімату. Геннадій Темник навів дані, за якими тимчасові витрати замовника на оформлення дозвільно-погоджувальних документів скоротилися з 415 днів до 21-64 в залежності від категорії складності об’єкта. Здійснено перехід від дозвільного до декларативного принципу. Інспекцією ДАБК зареєстровано та видано 109 тис. документів дозвільного характеру у 2012 р. Для порівняння, міністр назвав дані минулих років, що передували реформі. Тоді щорічно надавалася близько 40 тис. дозволів. Також, за словами Геннадія Темника, в 2012 р. за дозволами зводилося лише 1% об’єктів – трохи більше тисячі, це об’єкти IV-V категорій складності, а за деклараціями та повідомленням розпочато будівництво понад 108 тис. або 99%.

«Однак це лише перші кроки. Профільним Віце-прем’єр-міністром України Олександром Вілкулом поставлено низку завдань перед Міністерством про прийняття практичних заходів щодо поліпшення рейтингу України в рамках дослідження Світового банку «Ведення бізнесу» за індикатором «Отримання дозволів на будівництво», – сказав Геннадій Темник.