Депутати збільшать термін подачі документів для реєстрації іноземних інвестицій

Депутати збираються збільшити термін подачі документів для реєстрації іноземних інвестицій до 30 днів. Відповідний законопроект зареєстрований у Верховній Раді.

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований проект закону № 9676 від 11 січня 2012 р. ініційований Кабінетом міністрів України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної реєстрації іноземних інвестицій. Текст законопроекту опубліковано на офіційному сайті ВР.

Законопроектом вносяться зміни до статті 395 Господарського кодексу України, згідно з яким державна реєстрація (перереєстрація) іноземних інвестицій та її анулювання здійснюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, в семиденний строк з дня подання іноземним інвестором документів для реєстрації (перереєстрації) іноземних інвестицій та її анулювання.
Строк, протягом якого інвестор може звернутися до органу державної реєстрації, не повинен перевищувати 30 календарних днів після фактичного внесення, вилучення (репатріації) іноземних інвестицій або зміни власника іноземних інвестицій.

Крім того, частина 1 статті 1 закону України “Про режим іноземного інвестування” доповнюється визначенням державної реєстрації іноземної інвестиції. Державна реєстрація іноземної інвестиції – фіксування факту внесення іноземної інвестиції шляхом присвоєння органом державної реєстрації Ради міністрів АРК, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій інформаційному повідомленню реєстраційного номера з відповідним записом у журналі обліку державної реєстрації внесених іноземних інвестицій.