Депутат від франції БЮТ пропонує не обкладати податком квартири до 150 кв. м

Власників квартир площею до 150 кв. м і будинків площею до 300 кв. м. можуть звільнити від сплати податків.

Про це йдеться в проекті закону, оприлюдненому на сайті парламенту, який вніс на розгляд Верховної Ради депутат Андрій Павловський (фракція БЮТ).

Законопроект “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо часткового скасування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки)” був зареєстрований у Верховній Раді 16 січня під №9720.

Як говориться в пояснювальній записці до законопроекту, ряд норм ст. 265 Податкового кодексу щодо регулювання місцевого податку на житло не можна назвати повною мірою адекватними поточної соціально-економічної ситуації, особливо з урахуванням зростання плати за комунальні послуги та віднесення до житлової площі допоміжних приміщень.

У документі зазначається, що мета законопроекту – вивести з-під оподаткування квартири площею до 150 кв. м і житлові будинки площею до 300 кв. м, і обкладати податком тільки об’єкти, площа яких перевищує ці межі.

У теж час, пропонується залишити незмінною ставку податку для об’єктів нерухомості, площа яких перевищує неоподатковувані межі, на рівні 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.