Дефіцит оцінювачів буде ліквідовано до вересня, – ФДМ

Кількість суб’єктів оціночної діяльності, які будуть внесені до Державного реєстру оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності до вересня збільшиться в 2,2-2,5 рази і складе близько 350-400 суб’єктів, йдеться в повідомленні Фонду держмайна (ФДМ) України.

Про це пише Інтерфакс-Україна.

“У період з 1 серпня 2013 року по 1 вересня 2013 року до Державного реєстру оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності буде включено близько 350-400 суб’єктів оціночної діяльності, що повністю забезпечить потреби ринку оціночних послуг та їх якість”, – повідомив ФДМ.

В даний час, за даними ФДМ, до Держреєстру внесено 161 оцінювач. Іспити на керівника суб’єкта оціночної діяльності здало 285 керівників, а базовий курс пройшли навчання та успішно склали кваліфікаційний іспит 469 особи.

При цьому фонд відзначає зростання кількості бажаючих пройти базовий курс навчання за оцінкою більш ніж до 500 осіб.

ФДМ також повідомляє, що станом на 31 липня цього року він уклав договори з вісьмома навчальними закладами про співробітництво з професійної підготовки оцінювачів, у тому числі і за спеціалізацією “Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства”.

Крім того, Фонд зареєстрував 95 суб’єктів оціночної діяльності, що мають право здійснювати оцінку для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства і забезпечив внесення цієї інформації до Держреєстру.

Кабінет міністрів постановою №231 від 4 березня 2013 року затвердив порядок сертифікації суб’єктів оціночної діяльності та проведення оцінки з метою оподаткування та нарахування інших обов’язкових платежів.

Згідно з документом, зокрема, з моменту набрання чинності зазначеного документа визнані такими, що втратили чинність довідки Держреєстру суб’єктів оціночної діяльності на право проведення оціночної діяльності з метою оподаткування щодо об’єктів нерухомості, видані ФДМУ суб’єктів такої діяльності згідно з тимчасовим порядком. Таким чином, з 1 серпня при нарахуванні платежів дійсні лише звіти про оцінку майна, зібрані оцінювачами, які отримали сертифікат на оцінку з метою оподаткування.

У зв’язку з цим уряд також зобов’язав ФДМ розробити правила організації системи зовнішньої оцінки якості, визначити спеціалізації та порядок ведення державного реєстру оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності та звітів та привести всі нормативні акти щодо ринку оціночних послуг в Україні у відповідність з чинним законодавством.