Де вигідніше здавати житло?

Столиця Македонії Скоп’є визнана найкращим містом Європи для покупки житла з метою його подальшої здачі в оренду. Згідно з розрахунками експертів, саме в македонській столиці іноземний інвестор отримає найкраще співвідношення ціни житла з доходом від оренди та підсумкової прибутком після сплати податків.

Фахівці міжнародного агентства нерухомості EVANS оцінили привабливість європейських міст для покупки нерухомості з метою подальшої здачі її в оренду, т. зв. buy-to-let. Як йдеться в документі, переданому журналу EUROMAG, для складання рейтингу експерти «купували» у 18 містах квартири площею 120 кв. м, які згодом «здавалися в оренду. Потім з отриманого прибутку «вираховувався» податок на дохід з оренди.

Найкращим містом для покупки житла визнана столиця Македонії Скоп’є, де купівля 120-метрового житла обійдеться приблизно в 127 тис. євро. Щомісяця оренда буде приносити власнику майже 800 євро, або 7,38% річних. У Македонії виявився один з найнижчих в Європі податків на доходи з оренди – всього 7% (менше тільки в Празі та Копенгагені), що за сумою прибутку поставило Скоп’є на перше місце рейтингу.

Другу сходинку посів Київ. Українську столицю «підвів» високий податок – 15%. Якщо розглядати Київ тільки з прибутку (ціна квартири – 337 тис. євро, щомісячний дохід з оренди – 2550 євро), то це місто випередив би Скоп’є в рейтингу, так як доподатковий прибуток перевищує 9% річних.

Третє місце дісталося столиці ще однієї колишньої югославської республіки – Загребу. Квартира в цьому місті буде коштувати 266 тис. євро, а щомісячний дохід з оренди складе близько 1250 євро (5,6% річних). Але податок на 10,5% відбере частину прибутку.

Слідом за Загребом йде бельгійська столиця Брюссель, де покупець житла зможе розраховувати на прибуток прибуток в 5,3% (ціна житла – 317,5 тис. євро, щомісячний дохід – 1400 євро). Зайняти таку високу сходинку Брюсселю допоміг податок, який виявився одним з найбільш щадних – трохи більше 9% (менше тільки в Празі, Копенгагені та Скоп’є).

Згідно з рейтингом, найбільш вигідні покупки житла з метою отримання доходу від здачі його в оренду будуть в столицях країн Східної Європи. Так, наприклад, середину десятки займає Бухарест, за ним йдуть Стамбул, Софія, Будапешт і на дев’ятій сходинці Белград.

Замикає десятку місто з одним з найнижчих податків з оренди – Копенгаген. За житло в столиці Данії доведеться віддати 515 тис. євро, воно щомісяця приноситиме приблизно 1900 євро, що становитиме лише 4,42% річних. Але податок на 5,48% дозволив Копенгагену потрапити в десятку лідерів.

Слідом за датської столицею йдуть Амстердам, Стокгольм, Франкфурт і Прага. Найгіршими містами для інвестицій buy-to-let визнані Берлін, Цюріх, Любляна і Лондон. Так, наприклад, купивши в Берліні квартиру за 433 тис. євро, власник зможе розраховувати на щомісячний дохід тільки в 1590 євро. При цьому податок на доходи з оренди в німецькій столиці складе 16%.

А ось швейцарський Цюріх за рівнем прибутковості міг би зайняти взагалі п’яте місце рейтингу, так як покупка житла в цьому місті приносила б власникові майже 7% річних. Але величезний податок у 48,5% опустив швейцарський місто в кінець списку.

Аналогічна ситуація і в словенській столиці – при доподаткового прибутку всього в 4% річних власник житла в Любляні 25% доходу буде віддавати державі у якості податку.

Лондон виявився найгіршим містом для інвестицій buy-to-let. Величезна вартість житла – 2,6 млн євро, що дозволить заробляти тільки 3% річних (щомісячний дохід від оренди – 7,8 тис. євро). Однак податок у 32% фактично з’їсть всі доходи від інвестицій.