Де будуть жити вболівальники під час Євро-2012?

Всіх вболівальників Київ не зможе розмістити у готелях.

На місце в готелі під час Євро-2012 розраховують далеко не всі футбольні фанати, які приїдуть в Україну наступного року. Крім високої вартості, проблемою може стати і дефіцит готельних місць.

“Очікується, що в дні матчів лише Київ відвідувати приблизно 35-40 тисяч вболівальників. Готельний комплекс зможе забезпечити туристів проживанням не більше ніж на 50%”, – розповів Deutsche Welle Юрій Базелинський, віце-президент Асоціації фахівців з нерухомості України (АФНУ). Він припускає, що більшу частину футбольних туристів будуть складати вболівальники зі Східної Європи та Росії, які будуть шукати недорогі варіанти розміщення.

Кемпінги, санаторії та студентські гуртожитки – на такі альтернативи для простих уболівальників покладає надії Агентство з розміщення фанів на Євро-2012. Проміжний варіант між готельним номером і наметом – оренда квартири. Керівник київського агентства нерухомості “Аякс” Борис Єгизарян вважає квартири якісною альтернативою готелям на час фіналу чемпіонату. “Тут ви отримуєте високу якість за ту ціну, яку заплатили б в готельному номері. Єдине, в чому вони поступаються готелям – це відсутність додаткових сервісів, але під час Євро-2012 для багатьох фанатів економія буде важливіше”, – вважає Борис Єгизарян.

Нехай звертаються самі

“Де зняти квартиру на Євро-2012?” – все частіше запитують в інтернеті футбольні вболівальники. Сьогодні українська відповідь на цей попит – одиничні пропозиції окремих фірм та приватні оголошення. Офіційна база доступного для бронювання на час фіналу Євро-2012 житла почне працювати в середині жовтня, розповів Deutsche Welle Ігор Голубаха, генеральний директор туристичної фірми “Гамалія”. Голубаха зазначив, що його фірма, що займається розміщенням вболівальників приймаючого міста Києва, не співпрацює з окремими орендодавцями, а лише з ріелторськими фірмами, які вже мають певне ім’я. За його словами, зараз “Гамалія” має домовленості з кількома об’єднаннями власників квартир на 30-40 квартир.

Польський досвід

Польські організатори Євро-2012 більш ґрунтовно поставилися до варіанту з розміщенням вболівальників у приватних квартирах і почали займатися організацією бронювання ще в минулому році. Наприклад, в таких польських приймаючих містах, як Познань і Гданськ, вже зараз є домовленість на розміщення в приватних квартирах приблизно по 20 тисяч фанів, повідомив Рафал Росєяк (Rafal Rosiejak), польський Національний координатор з питань розміщення фанів.

З першого грудня у Польщі буде працювати Polish Pass – система онлайн-обслуговування фанів, яка крім інформування фанатів і організації їх переміщень під час фіналу чемпіонату надасть доступ до бази приватного житла, доступного під час фіналу чемпіонату. “Ми співпрацюємо з польською Асоціацією приватних власників – організацією, яка забезпечує нашу систему бронювання переліком приватних апартаментів, доступних для оренди під час Євро-2012”, – повідомив в інтерв’ю Deutsche Welle Росєяк.

Актуально вже зараз

Втім, вболівальники чекають появи офіційної системи бронювання в Україні і вже зараз укладають угоди з окремими ріелторськими фірмами. Керівник агентства нерухомості “Аякс” Борис Єгизарян розповів, що його агентство останнім часом отримує все більше запитів від великих груп іноземців з приводу квартир на час фіналу. Вже зараз до них звернулася група з двохсот англійських уболівальників, які хочуть “бюджетно” розміститися в Києві на час чемпіонату. Агентство підшукує для них квартири в одному районі.

Як прогнозує віце-президент АФНУ Юрій Базелинський, під час фіналу Євро-2012 в центральних районах приймаючих міст житло буде коштувати втричі дорожче, ніж зараз. На його думку, власникам квартир, які хочуть здавати своє житло під час Євро-2012, слід звертатися з пропозицією про співпрацю до ріелторським організацій, а не сподіватися на самостійні пошуки. “Більшість іноземних уболівальників захочуть мати широкий вибір житла і певні гарантії безпеки, що зможуть забезпечити тільки великі ріелторські організації” – говорить він.

Юрій Базелинський вважає, що офіційні організатори приділяють увагу розміщенню VIP-туристів, а про “бюджетних” групи піклуються менше. Економ-варіанти проживання він назвав справою саме приватного сектора.