Далека Ісландія стала привабливою для інвесторів

Ціна на житлову нерухомість в Ісландії впевнено зростає. Таку тенденцію експерти пояснили відновленням місцевого ринку після кризи.

Як повідомляє Global Property Guide з посиланням на орган офіційної статистики країни – Statistics Iceland, ціни на житло в Ісландії зросли на 6,28% в річному співвідношенні за підсумками жовтня 2011 р. І сьогодні вартість житлової нерухомості практично відновилася до рівня I кварталу 2008 року.

Будинки в цій країні почали стрімко дешевшати в жовтні 2008 року, коли Центральний банк різко підвищив облікову ставку до 18%. Цією дією банк мав намір стабілізувати фінансову ситуацію і утримати курс ісландської крони. Адже посилення монетарної політики було головною умовою надання країні кредиту МВФ у розмірі 2,1 млрд. доларів, які знадобилися уряду після того, як три найбільших банки країни оголосили дефолт.

Станом на сьогоднішній день, економіка Ісландії відновлюється від наслідків кризи. Зростання експорту, збільшуються витрати населення і приплив інвестицій підтримують відновлення. За даними органу офіційної статистики Ісландії, ВВП країни виріс на 4,6% в третьому кварталі 2011 року. Між тим, незважаючи на невизначену ситуацію в Єврозоні, експерти припускають, що у 2012 році економічне зростання продовжиться.

На даний момент Центральний банк Ісландії утримує облікову ставку на рівні 4,75%. Це забезпечить доступність позикових коштів, що, в свою чергу підтримує зростання економіки. У теж час банк обмежує інфляцію, яка може нівелювати економічні завоювання останніх місяців минулого року.