Дачі стануть житловими будинками?

Дачі хочуть віднести до категорії житлових будинків.

Парламентський комітет з питань правової політики схвалив проект закону N10254, який розширює перелік категорій житлових будинків, передбачених ст. 381 ЦК та ст. 4 ЖК. Згідно з проектом, садиба, котедж, а також дачні та садові будинки визначаються як житлові.

Як повідомляє портал Юрліга, під житлом особи в проекті маються на увазі житловий будинок, квартира, інше приміщення, призначене та придатне для проживання в ньому (садиба, службове жиле приміщення, гуртожиток, готель, притулок, будинок престарілих, інтернат та ін), розташовані в населеному пункті або за його межами, в тому числі на земельній ділянці, призначеній для фермерського або особистого селянського господарства, садівництва або дачного будівництва.

Крім того, зазначено в прикінцевих положеннях проекту, Кабмін повинен розробити протягом 6 місяців законопроект “Про об’єднання громадян – власників житлових будинків, садиб, дачних та садових будинків”.

За результатами розгляду члени комітету дійшли висновку, що зазначений законопроект в цілому відповідає положенням Конституції України.