Дача в Європі обійдеться в середньому від 1 тис. євро за кв. м.

Квартиру в Греції чи Іспанії можна купити майже за українськими цінами, а сервіс там не йде ні в яке порівняння з вітчизняним.

Пляжна нерухомість за кордоном стає для українців цілком реальною альтернативою відпочинку в Криму. З-за кризи в Європі ціни на нерухомість впали, і тепер можна купити квартиру в Греції чи Іспанії майже за українськими цінами, а в Болгарії – навіть дешевше.

Найбільше вартість житла знизилася в Греції. Сьогодні знижки досягають 50% від вартості квартир, пише «Комсомольська правда в Україні».

В афінському районі Панграті зараз можна купити квартиру площею 80 кв. м по 1,5 тис. євро/кв. м, хоча спочатку забудовник сподівався виручити по 2,5 тис. євро за кожен квадратний метр. В Нікеї – одному з передмість грецької столиці – продаються апартаменти за 1,2 тис. євро за кв. м. Раніше ці ж квартири оцінювалися в 2 тис. євро/кв. м.

П’ять років тому середня вартість квадратного метра в районі Халандри дорівнювала 3,5 тис. євро. Про знижку не могло бути й мови. Зараз ціна апартаментів, побудованих в цьому районі в 2009 році, становить 1,5 тис. євро/кв. м.

В Іспанії через кризу ціни на нерухомість за останні 5 років впали в середньому на 40%. За прогнозами аналітиків, у найближчі два-три роки падіння цін продовжиться. Тому уряд цієї країни вирішив провести рекламну кампанію в інших країнах, щоб продати іноземцям 250 000 порожніх квартир і котеджів. Чиновники обіцяють, що власники нерухомості в Іспанії отримають додаткові юридичні гарантії.

Мова йде про квартири і котеджі вартістю від 80 тисяч до декількох мільйонів євро, розташованих на східному і південному узбережжі Іспанії, а також на Балеарських і Канарських островах. Також буде продаватися нерухомість на престижних курортах: Альтеа, Бенікасім, Ганді, Івіса, Ллорет-де-Мар, Марбелья, Хавеа і багатьох інших.

Однак доступною для українців залишається нерухомість на курортах Болгарії та Туреччини. Квартири в цих країнах, не дуже далеко від моря, в комплексі з власним басейном коштують від 500 до 1000 євро за 1 кв. м. Дешеві апартаменти біля моря можна купити хіба що в Єгипте.

Будинки стоять, звичайно, більше квартир, але не дорожче, ніж під Києвом або на кримському узбережжі. Вілла у Варні або Созополі, яка продається разом з ділянкою, потягне на 1000 євро за метр, ще 10-20 тисяч євро обійдеться земля. Приблизно стільки ж коштують будинки і в Туреччині.

Однак нагадаємо, що в липні турецьке уряд видав постанову, за якою українцям і росіянам заборонено купувати будь-яку нерухомість на Чорноморському узбережжі Туреччини (на Середземноморське узбережжя заборона не поширюється).

За оцінками експертів, вже близько 2% українців володіють нерухомістю за кордоном. Але не варто забувати, що зараз багато країн підвищують податки на нерухомість. Так, з вересня в Іспанії покупцям земельних ділянок доведеться платити 21% замість сьогоднішніх 18. А з 1 січня за покупку нового житла будуть платити 10% замість сьогоднішніх пільгових 4%. І схожа ситуація в багатьох країнах ЄС.