Чи є ризики при купівлі нерухомості за кордоном?

Нестабільна економічна ситуація у світі призвела до того, що іноземні інвестори почали побоюватися вкладати свої кошти в нерухомість інших країн.

Якщо раніше портфельні інвестори могли легко “перемикати” свої інтереси з однієї європейської країни на іншу, то тепер такі дії занадто ризиковані, впевнені експерти.

Ознаки стагнації простежуються як у столицях країн Центральної та Східної Європи, так і на популярних морських і гірськолижних курортах.

В більшості країн зі слабкими економіками інвестиційні ризики в 2011 році зросли, а ринки нерухомості перебували на спаді. У прийдешньому 2012 році Ірландія, Кіпр, Греція, Болгарія і Чехія залишаться самими ризикованими напрямками для серйозних інвесторів.

Зокрема, Ірландія небезпечна для інвесторів обвальним падінням цін на нерухомість, а Кіпр і Греція – величезним зовнішнім боргом. Болгарія сильно постраждала від втечі британських та ірландських інвесторів і навали покупців з Росії. На думку експертів компанії Colordarcy, наші співвітчизники дуже добре вміють торгуватися, тому збивають і без того низькі ціни на житло.

Що стосується нерухомості в Чехії, то ціни на житло в цій республіці досі сильно завищені, обсяги пропозиції набагато перевищують попит, а прибутковість від здачі в оренду виявляється чи не найнижчою в Європі, вважають аналітики.

З іншого боку, такі прогнози повинні порадувати тих потенційних покупців, які збираються самостійно користуватися придбаним житлом, і не мають наміру перепродавати його в найближчому майбутньому заради отримання прибутку. Адже переважання пропозиції над попитом і занижені ціни на нерухомість дозволять їм вибрати кращий об’єкт за менші гроші.