Чи варто поспішати з реалізацією паїв?

Земельні реформи цього року віщують скасування мораторію на продаж земель. Багато власників паїв вже сьогодні замислюються над тим, як краще ними скористатися.

В даній ситуації фахівці рекомендують не поспішати продавати ділянки, адже землю на гроші можна обміняти лише один раз. Відповідно, власник паю повинен уважно вивчити ситуацію на ринку, зрозуміти принципи ціноутворення, постаратися провести аналіз динаміки зміни розцінок на землю, після чого робити для себе висновок що краще – продати пай або отримувати дохід від здачі його в оренду.

Слід взяти до уваги той факт, що протягом декількох років спостерігається стабільне збільшення орендної плати, крім цього, все більше число орендодавців починають отримувати плату за користування землею не в натуральній, а в грошовій формі.

Фахівці визнають, що намічена тенденція буде зберігатися і надалі. Крім цього, розвиток ринку сільгоспземель має спричинити за собою початок надання банками кредитів під їх заставу, що дасть можливість сільгоспвиробникам підвищити ефективність виробництва і, ймовірно, зростатиме конкуренція за право використання землі високої якості.