Чи варто купувати занедбані промислові будівлі?

Придбання занедбаних корпусів промислового підприємства може бути вигідною операцією для підприємця, який планує розміщення в будівлях власних виробничих ліній.

Враховуючи необхідність реконструкції придбаних будівель для приведення у відповідність із запланованою діяльністю, велике значення набуває правильна оцінка об’єктів, що базується на їх реальних якісних і міцнісних показниках. Вимушений простій будівель може негативно позначатися на їх цілісності конструкції, оскільки відсутність якісної вентиляції та опалення корпусів в зимовий період провокують накопичення вологи і утворення плісняви на стінах.

Іншим потенційним джерелом руйнувань будови є зруйнована або відсутня покрівля, вільно пропускає дощову воду, що накопичується в порах стінового матеріалу і призводить до утворення тріщин при замерзанні і розширення. Будівля, позбавлене покрівлі, досить швидко зношується, навіть не відчуваючи ніяких механічних навантажень, породжених працюючим обладнанням. З цієї причини попереднє вивчення реального стану споруди впливає на рішення про доцільність придбання, а у випадку покупки являє собою базову інформацію для формування найбільш адекватної ціни.

Незалежний будівельний аудит забезпечує неупереджене дослідження об’єкта, що цікавить, сприяючи формуванню реалістичного уявлення про його фактичних параметрів. Вивчення всієї наявної документації на пропоноване будова дозволяє досить точно встановити матеріали, використані при будівництві, що дозволяє прогнозувати можливий період експлуатації у планованому режимі. Для складання реалістичних прогнозів необхідно мати чітке уявлення про поточний стан споруд, ступеня їх зносу, застосованих матеріалах при будівництві, а також планований вид діяльності, який є визначальним фактором у формуванні механічних навантажень на промислові будівлі.

Точне встановлення ступеня готовності об’єкта і всіх наявних інженерних комунікацій також мають вплив на розмір подальших фінансових витрат, що враховується під час прийняття рішення про доцільність покупки пропонованої комерційної нерухомості. Комплексне вивчення всіх обставин забезпечує прийняття зваженого і продуманого рішення.