Чи варто купувати нерухомість в цьому році?

«Купити чи не купити?» — це питання хвилює багатьох людей, які ще не обзавелися житлом у Києві.

Чи варто зараз купувати собі нерухомість.

Ольга Петрова, директор агентства «Столична нерухомість»:

«Відповідь проста, якщо в даний момент у людини є гроші, але у нього немає своєї квартири, то час для покупки житлової нерухомості відмінне. Так як вибір нерухомості великий і ціна, особливо на вторинку, впала ще на 10-15 %, у порівнянні з минулим роком.

На ринку нерухомості склалася така ситуація, коли оренда однокімнатної квартири в Києві виросла до 400-500.е. в місяць, тому батьки студентам або молодятам замість оренди купують однокімнатну квартиру в Києві за 45-50 тис. у.е., або в Ірпені в новобудові за 30 тис. у.е.

Якщо у людини є вільні гроші від бізнесу, багато купують, наприклад нежитлову нерухомість під здачу в оренду або вже готовий бізнес з орендарями. Найчастіше такий дохід більше ніж % від банківського вкладу. Думаю, зайва копійка нікому не завадить».

Думку урядовців:

RaSvet: «Житлова нерухомість, як і все в цьому світі, буває різна. Відповідно кожному її виду свій термін і своє призначення.
Якщо людина гостро потребує житла і фінансова ситуація дозволяє йому це зробити, то він робить це в будь-який час — перед кризою, під час нього або в посткризовий період. Це особиста потреба, і її потрібно задовольняти в будь-який час в першу чергу.

Якщо мова йде про інвестиції, то саме сьогодні можна придбати нерухомість бізнес-класу з ремонтом і меблями в районі з розвинутою інфраструктурою, з тим, щоб восени продати її. У зв’язку з тим, що під вибори у ВРУ до нас «заходить» близько 2 млрд дол США, то певна частина цих грошей потрапить на ринок нерухомості, що дасть 10-15% зростання її вартості в сегменті бізнес-класу до осені. Відповідно, поторгувавшись сьогодні, і, знизивши ціну купівлі на 10-12%, до осені можна буде заробити на такій операції 20-22%, в залежності від осінніх «торгів» і, зрозуміло, удачі.

Особливу увагу варто приділити малобюджетному заміського будівництва в 30-ти кілометровій зоні від міст-мільйонників. Зростання цін на послуги природних монополій через рік-два може створити підвищений попит у цьому сегменті ринку нерухомості».

Moniks: «Квартиру в новобудові можна зараз купувати. Вторинку – однозначно ні. Чому? Якщо буде девальвація гривні, первинка просяде на 10-15%, а вторинна — на 30-50%. Думаю, навіть без девальвації вторинка буде і далі падати. Так як її сильно роздули в період 2004-2008 років.

На жаль, якість будівництва у нас огидне, та новобудови 90-х і нульових, дуже швидко наздоженуть стан совкових панельок».