Покупка квартири в новобудові завжди приваблювала низькими цінами, можливістю отримати за ті ж гроші нову квартиру з індивідуальним плануванням, новими комунікаціями, сучасними матеріалами і т. д.
Однак існує багато питань з якими зустрічається покупець бажає придбати нову квартиру «від забудовника».
Сьогодні вітчизняні будівельні компанії пропонують безліч об’єктів на різних стадіях зведення і в різних цінових категоріях від дешевих однокімнатних квартир в передмісті або на Лівому березі до елітних багатокімнатних в центрі з панорамним видом.
Кожен покупець вибирає те житло, яке йому доступно. Однак, експерти радять, що не варто нести гроші першого ліпшого забудовнику, адже якщо існує велика кількість пропозиції, то і попит може бути більш вибірковий, передає socinform.net.
Дуже важливо, щоб при виборі квартири в новому будинку було розуміння того, що новобудови мають два статусу: будинок побудований або будинок на стадії будівництва. Чим же відрізняються ці два поняття?
В побудованому будинку, квартири або мають право власності або документи на стадії готовності. У такому разі вартість квартир буде наближена до середньоринкової вартості вторинного ринку у відповідному сегменті.
Однак, якщо будинок ще будується у покупця є можливість купити вибрані квадратні метри набагато дешевше їх реальної вартості.
Як повідомляється, така тенденція постійно простежується в останні роки, так як банки неохоче кредитують будівництва і таким чином забудовники залучають додаткові інвестиції. Але варто врахувати, що будинок ще будується і відразу заїхати не вийде.
Також отримати ключі від власної квартири покупець зможе через зазначений забудовником строк плюс півроку на добудову або інші обставини, які можуть стати причиною затримки будівництва. І лякатися не треба, все можливо навіть і на користь покупця.
Але як вкладати гроші у фундамент?! А якщо будинок не побудується або терміни затягнуться?! Тут покупець має все прорахувати і зробити висновки, виходячи з власних пріоритетів і знань.
Щоб не помилитися покупець зобов’язаний дізнатися наскільки обраний ним забудовник є надійним.
Директор будівельної компанії “Гарант-Житло” Олексій Завальнюк пояснив які критерії надійності повинні бути у забудовника і на що має звернути увагу покупець.
За його словами, це історія роботи компанії на ринку, кількість збудованих нею об’єктів, відсутність затримок, довгобудів, скандалів, показником також є те, наскільки успішно забудовник впорався зі своїми зобов’язаннями в період кризи і при змінах влади в країні.
Як писав портал Kanzas.ua сьогодні для багатьох українців інвестування в споруджуваний житловий об’єкт часто стає єдиною можливістю знайти своє житло.
Також раніше повідомлялося, що повністю уникнути ризиків при покупці квартири в споруджуваному будинку практично неможливо.