Чи Реально придбати нерухомість на островах?

Сонячні пляжі, кокосові пальми, затоки і бухти, зафарбовані в аквамарин, ананасові і апельсинові гаї, водоспади, зграї яскравих тропічних птахів… Загубитися в океані, відплисти від турбот, злитися з природою мріють багато хто з тих, хто втомився від життя у великому місті.

Говорячи про нерухомості на островах, найчастіше згадуються голлівудські зірки і російські естрадні співаки, які купують апартаменти, вілли, а то й цілі острови, де-то в районі Мальдів або Сейшел. Проте нерухомість на островах по кишені не тільки Джонні Деппу або Мадонни. Порівняно зі столичними цінами на нерухомість, вартість пропозицій бізнес-класу на островах може здатися цілком прийнятною. До того ж багато острова ввели систему «податкове благоденство» (так звані офшорні зони), або працює прогресивна і демократична, у відношенні до іноземним позичальникам, іпотека. А іноді – і те, і інше.

Відпочивати чи жити? Купувати нерухомість для комерційної вигоди або для своєї сім’ї? Купувати «на виріст», щоб продати на ринку, що стрімко розвивається, або отримувати прибуток від здачі приміщення в оренду? Необхідно запитання такого роду вирішити до того, як вибирати об’єкт для покупки.

Далекі тропічні острови відмінно підійдуть тим, хто може вирватися із щільного графіка роботи на кілька тижнів відпочивати, і хотів би провести цей час розмірено і спокійно. Решту часу нерухомість можна здавати в оренду і отримувати прибуток: зазвичай курортні тропічні острови користуються величезним попитом, і вартість проживання в місцевих котеджах, бунгало, а особливо в окремих віллах, досить висока, щоб покривати експлуатаційні витрати власників.

Для покупців, зупинили свій вибір на якомусь з райських островів, загублених в океані, коралових атолах або узбережжях європейських країн, основним питанням буде сам спосіб покупки. Приїжджати на острів і «пускатися у всі тяжкі», намагаючись самостійно придбати об’єкт нерухомості? Або, можливо, вигідніше і простіше відразу звернутися у відділення однієї з вітчизняних компаній, що займаються будівництвом і продажем нерухомості на островах?

Якщо говорити про бюджетні пропозиції, то треба визнати: їх простіше знайти самостійно. Компанія-посередник, як правило, пропонує, хоч і якісне, але досить дороге житло. Коли укладено угоду з продавцем, швидше за все, покупцеві доведеться звертатися за допомогою до місцевих ріелторів: в деяких країнах їх участь в угоді з купівлі-продажу нерухомості є обов’язковим. Брокери займаються процесом оформлення ваших володінь, і допомагають відкрити банківський рахунок, також, при необхідності, організовують отримання іпотечного кредиту на особливо вигідних умовах.