Чи можуть європейські замки становити інвестиційний інтерес?

Життя в середньовічних європейських замках овіяна легендами, покрита романтичними флерами: лицарські бої, інтриги, змови, боротьба за владу. Проживати в такому об’єкті нерухомості все одно, що мати у володінні рідкісне твір світового мистецтва – це і престиж і відмінна інвестиція.

Більшість замків сьогодні купується з метою подальшої перепродажу, або ж перетворюють їх у комерційний проект – ресторан, готель чи елітний клуб. Ціна таких нерухомих об’єктів в більшості випадків залежить від багатьох параметрів – історії будівлі, його віку, а так само місцезнаходження.

Експерти журналу «Біржовий Лідер» надали цікаві пропозиції на ринку середньовічної нерухомості.

Замки Європи: що сьогодні може запропонувати ринок?

Замки, які володіють статусом історичного пам’ятника, суворо контролюються державою. Досить буде згадати лише кілька законів, які діють в різних країнах Європи. Наприклад, проводити реконструкцію замку можуть лише будівельні компанії та спеціалізовані архітектори, що володіють відповідною ліцензією. Деяким історичним пам’яткам не дозволяється змінювати їх призначення та експлуатувати в комерційних цілях. У деяких країнах існують тимчасові обмеження на перепродаж замків, наприклад, деякі об’єкти можна продати у разі, якщо він перебував у власності не менше століття.

Іноді комісії по збереженню спадщини історії можуть пом’якшувати вимоги до нових власників, дозволяючи їм перебудовувати частина будівлі за їхнім бажанням. Натомість власників можуть зобов’язати пускати у свої володіння різні туристичні екскурсії абсолютно безкоштовно. Деякі замки за своїм обмежень в експлуатації і станом коштують не дуже дорого: наприклад, в Іспанії виставлені на продаж лоти, за вартістю трохи дешевше ніж квартири в центрі Москви. Але необхідно зазначити, що на власника покладаються всі витрати з утримання даного об’єкта нерухомості, а це може бути досить затратно, – розповіла в інтерв’ю журналу “Біржовий лідер” керівник проекту Нерухомість в Іспанії (www.kvartira.es) Олена Гольцова (Elena Гольцова).

Нерухомість Швейцарії, замок в Кантон Во, 17 століття

Загальна площа замку 800 квадратних метрів, розташований на ділянці 30 гектарів. Має дев’ять спалень і великі підвали. Замок розташований в мальовничому кантоні, вздовж

Женевського озера, яка є зоною фешенебельних курортів. На території знаходиться кілька господарських та гостьових будинків, а сам замок оточений апельсиновим садом. Даний об’єкт нерухомості входить в список культурної спадщини Швейцарії, ціна на який не розголошується.

Швейцарія, замок в Кантон Во, 13 століття

Площа замку 1836 квадратних метрів, розташований на ділянці розміром 4 га. У розпорядженні власника буде десять гостьових кімнат, десять спалень, басейн, а також лицарський зал. Цей замок є повністю відреставрованих, має великий конференц-зоною, яка розташовується на відстані 74 кілометрів від аеропорту Женеви. Сам замок розташований на вершині пагорба, звідки відкриваються чудові види на Юрські гори і долину річки.

Вся територія об’єкта нерухомості поділяється на розважальну, гостьову і житлову зони. До головної будівлі докладає господарська будівля, обладнана професійної кухнею. На території замку з легкістю можна проводити масштабні конференції на 100 і навіть 200 осіб. Ціна надається лише за офіційним запитом.

Італія, замок в Тоскані, 18 століття

Вартість даного середньовічного об’єкта нерухомості складає 404,1 мільйона рублів – це близько 10 мільйонів євро. Площа замку складає 2 тисячі квадратних метрів, а вся територія ділянки – 408 гектарів. У будівлі знаходиться 12 спалень, 4 вітальні кімнати, 30 ванних кімнат, на території розташовуються додаткові споруди. Цей замок знаходиться в одному з найвідоміших регіонів Італії – Тоскані, який славиться своїми незліченними пам’ятниками епохи Відродження, а так само найкращими винами. Сам замок зазнав повної реставрації в 1970 роках. З балконів будівлі відкривається чарівний вид на тосканські пагорби.

Франція, Женевське озеро, 19 століття

Загальна вартість замку становить 381,9 мільйонів рублів – 9,45 мільйонів євро. Площа нерухомого об’єкта 19 століття – 9,4 тисячі квадратних метрів, і має 9 спальними кімнатами. Також на території розташовуються додаткові будови і місце для швартування човна або яхти. Замок розташований на берегах Женевського озера, звідки видно прекрасні краєвиди.

Франція, Бретань, замок

Дата будівництва не відома. Ціна приблизно 201,8 мільйонів рублів – 4,9 мільйонів євро. Площа замку 1162 квадратних метрів, сам ділянка займає площу 20 га. П’ять віталень кімнат, вісімнадцять спалень, ванних кімнат – 7, так само є додаткові будівлі і басейн. Замок височіє пагорбі над вражає своєю красою долиною річки Дордонь.

Франція, Доронь 18 століття

Вартість 194 мільйона рублів – 4,8 мільйона євро. Площа ділянки замку становить 5 гектарів. У замку знаходиться 4 віталень кімнати, 5 ванних, додаткові будови і басейн. Об’єкт розташований в південній частині Франції недалеко від Монако і Ніцци. З-за висококласної реставрації поєднує старовинну обробку і сучасні технології.

Експерти про доцільність інвестицій у замки Європи

Багато інвесторів воліють купувати готові об’єкти нерухомості перетворюючи їх на розкішні готелі, вважаючи це вигідною інвестицією, ніж будівництво нового готелю з “нуля”. Для цього як не можна краще підходять замки Європи, які стоять незатребуваними у величезній кількості на сучасному ринку. Велика частина старовинних замків щорічно продається на ринку нерухомості Франції. Російські олігархи активно скуповують європейські замки перетворюючи їх на туристичні об’єкти. Особливою популярністю користуються замки площею понад 1000 кв. м. – середня вартість таких об’єктів коливається від 0,8 до 5 млн. євро. Правда палаци розташовані на Лазурному березі або в межах Парижа набагато вище вартості, зазначає провідний експерт нерухомості Канади – Євген Ольховський.

Деякі експерти налаштовані песимістично до такого роду інвестицій, стверджуючи, що очікування інвесторів можуть не виправдатися, великий прибутку замки не принесуть. Досить лише нагадати, що за зміст історичної нерухомості щорічно інвестору доведеться викласти від 1 до 3% від загальної вартості об’єкта. Власникам палаців і замків доведеться платити великі податки: комунальні платежі, послуги керуючого, садівників, покоївок та адміністраторів.

Незважаючи на це, замки можу стати джерелом, нехай і невисокою, але стабільного прибутку. Термін окупності такої інвестиції варто очікувати лише через 7-10 років. Кожен замок у Франції, Італії, Німеччини, Великобританії володіє своєю винятковою особливістю, яку можна перетворити в впорядковану територію: парки, садові ділянки, солідні ділянки землі відведені для гольфу, все це буде приваблювати численних туристів. Замки часто використовують для шлюбних церемоній, деякі продаються вже готовими виноробними і ділянками для вирощування трюфелів.