Чи будуть дешевшати квартири в Києві?

На сьогоднішній день немає ніяких передумов для того, щоб ціни на квартири в Києві падали. Про це розповів президент Асоціації фахівців з нерухомості України Сергій Злидень.

“Ринок нерухомості як ніколи, незважаючи на будь-які колапси чи політичні, чи економічні, демонструє стабільність практично у всіх його сегментах. Стабільність полягає в тому, що цінова характеристика залишається на тому ж місці. Тобто ціни стоять на місці і поки ми не бачимо ніяких передумов для зниження ціни”, – підкреслив фахівець.

Злидень переконаний, що банківський фінансова криза, штучно створений шляхом дефіциту гривні, на ринок нерухомості майже ніяк не вплине.

“Тому що в період відродження іпотеки банки давали показники, що іпотека зуміла зрости на 7-8% від усього обороту ринку. Ринок нерухомості на цей раз, на відміну від кризи 2008 року, практично не встиг інтегруватися і не встиг освоїти кошти, які банки видавали (в період серпня-вересня – ред.) за іпотечними програмами. Зниження обсягів іпотеки на ринку ніяк не вплинуть”, – зазначив президент АФНУ.

Крім того, зазначив Злидень, їх фахівці не спостерігають великого провалу і дефіцит на ринку нерухомості. Бо за 2 роки кризи не освоювалися нові земельні майданчики і відповідно обсяги будівництва не росли.

На уточнення щодо прогнозів на столичному ринку нерухомості, президент профільної Асоціації відповів: “Немає ніяких передумов для зниження цін на квартири. Ажіотажу на ринку нерухомості ми не спостерігаємо”.

“Ми очікуємо, що ринок завмре на новорічні свята, в кінці грудня на початку січня. І з 15-20 січня знову почне проявляти свою активність”, – додав Злидень.