Чорні ріелтори: ще одна історія шахрайства на ринку нерухомості

Днями суд виніс своє рішення у справі організованої злочинної групи, від шахрайських дій якої постраждали 3 сім’ї. Члени ОЗУ, які незаконним шляхом заволоділи житлом луганчан.

Найчастіше жертвами шахраїв і недобросовісних ріелторів стають літні люди і люди, які зловживають спиртним. Цих людей легко обдурити і змусити поставити підпис на будь-яких документах. Довірою таких людей скористався 27-річний мешканець Алчевська, який придумав досить хитру аферу. Зібравши навколо себе цілу злочинну групу, до складу якої увійшли третейський суддя з Краматорська і подружня пара з Алчевська. Сам організатор ОЗГ взяв на себе загальне керівництво і підбір потенційних претендентів на обман.

Першим з постраждалих злочинного угруповання виявився чоловік, який з-за великої любові до спиртного проживав окремо від сім’ї, один в приватному будинку. Увійти в довіру до чоловіка не склало праці, так як шахраї заходили в гості до нього не з порожніми руками. В одне з таких відвідувань шахраї опанували правовстановлюючими та особистими документами власника будинку. Перебуваючи в сильному алкогольному сп’янінні, жертва підписав усі документи, не вникаючи в зміст, а також написав під диктовку розписку, що він отримав 25 тис. грн. за продаж будинку.

Переоформити право власності на будинок на голову злочинного угруповання допомогли зв’язку та повноваження входить до складу угруповання третейського судді.

Як виявилося в ході слідства шахраї також заволоділи 1/3 частини квартири дружини потерпілого, оскільки після приватизації третину квартири належала її чоловікові. Розслідування показало, що обидві операції за рішенням третейського суду були проведені одним і тим же числом.

За аналогічною схемою зловмисники ошукали ще 2-х жителів Луганської області. Отримана нерухомість відразу ж перепродувалася. Дана схема заволодіння чужим нерухомим майном принесла аферистам понад 0,5 млн. грн.

На даний момент злочинне угрупування викрито, вирок суду зобов’язав шахраїв компенсувати матеріальний збиток потерпілим, йде процес відновлення правовстановлюючих документів на нерухомість.