Чому взимку не варто відмовлятися від будівництва будинку?

Багато хто навіть стверджують, що будуватися взимку простіше і економніше, ніж влітку…

Коли ж краще приступати до будівництва будинку? З точки зору старих майстрів – звичайно, влітку-восени. Але старі майстри не знали ні промислових технологій, ні справжньої російської бюрократії. В наш час оптимальний період для придбання ділянки і забудови – як ні парадоксально, зима.

1 Взимку набагато менше наплив охочих купити землю, оформити права та вчинити інші необхідні дії в державних установах. Те, що в травні займає тиждень, у грудні робиться за один день.

2 У будівельних компаній взимку досить мало роботи. Вони раді кожному клієнту і охоче дають знижки, тоді як влітку, навпаки, схильні завищувати ціни до небес.

3 Якщо ви будуєтесь самі, то майте на увазі: в кінці осені і взимку будматеріали помітно дешевше, ніж у розпал сезону.

4 Зими зараз зовсім не ті, що були 200-300 років тому. За рахунок загального потепління, а також достатку комунікацій середня температура січня зросла за цей час на 10 градусів. Земля більше не промерзає по-справжньому, а значить, не такий вже складної техніки класти фундаменти можна цілий рік.

5 Будівельні роботи давно вже стали всепогодными. Техніці байдуже, спека на дворі або холод.

6 Наявність великого числа типових проектів дозволяє фактично побудувати будинок ще у заводських умовах – на ділянці його залишиться просто зібрати. Таке будівництво займає мінімум часу, при цьому будинок надається особливо надійним – саме за рахунок отработанности, вивіреності проекту і технологій.

7 “Свіже” зимове дерево – найкращий для будівництва будинків. Адже з настанням холодів деревні пори закриваються, деревина стає більш щільною, а волога поступово “виморожується”. Тому дерев’яний будинок, побудований взимку, має меншу і більш рівномірну усадку, ніж літній. Та й колоди, з яких збираються стіни таких будинків, практично не розтріскуються.

8 Висока ймовірність, що сусіди в цей час будуть у місті, а значить, ваші будівельні роботи нікому не завадять.

9 Маленький, але приємний плюсик: взимку на заміських дорогах немає літніх “дачних” пробок, тобто їздити на будівництво і назад набагато простіше.

Зрозуміло, все це стосується в першу чергу дерев’яних будинків. Самий універсальний варіант такого будинку – побудований з профільованого бруса, але, звичайно, ніхто не відміняв солідного оциліндрованої колоди або легких каркасно-щитових будівель.

Взимку можна заливати будь-який тип фундаменту – тільки якщо виберете бетон, то переконаєтеся, що він призначений для зимових робіт. Альтернатива – пальові фундаменти.

Трохи цифр

Скільки ж місця в такому будинку людині треба? Одна з оптимальних формул – 50 метрів загальної площі + 20 на кожного мешканця (без урахування технічних приміщень типу гаража, котельні тощо). Тобто для сім’ї з п’яти чоловік мова піде про 130 “квадратах”. Це може бути, наприклад, будиночок 7х9 м з великою мансардою. Можна виділити під будинок і меншу частину площі ділянки, якщо зробити для кухні окрему прибудову або блок (щоб гризуни не залізли в основний будинок).

А влітку вже можна буде приймати гостей.