Чому в Києві громадяни бояться інвестувати в будівництво житла?

Сьогодні у столиці можна знайти безліч оголошень в газетах, журналах, мережі Інтернет та інших місцях про продаж квартир. Вибір покупця пропонується нерухомість вторинного сегмента ринку, а також квартири в новобудовах. Але первинний ринок київської нерухомості не поспішає займати лідируючі позиції.

Враховуючи те, що найпопулярніший метод і спосіб покупки житла – це кредит, потрібно зазначити, що українські банки не поспішають кредитувати під іпотеку. А виступати в ролі інвесторів українці просто бояться. Адже житлові афери стали неотъемлимымы атрибутами угод з нерухомістю. Все ніяк не можуть вщухнути скандали навколо «Еліта-центру», коли люди залишилися без грошей і без житла. Люди вкладають величезні суми грошей у будівництво майбутньої квартири, а потім покупка квартиру в Києві. Їм надають всі довідки, що підтверджують легальність забудови. А після того, як інвестори починають турбуватися і просять показати етапи будівництва об’єктів, вони отримують у відповідь шквал образ, грубих слів і інших гидот. А адже вони заплатили гроші і мають право вимагати надавати повну інформацію про об’єкти. І подібні випадки з житловим шахрайством повторюються в нашій державі, а, зокрема, в його столиці мало не щотижня. Українці не довіряють, але і не перевіряють. І завжди плекають надію, що афера їх не торкнеться, а потім займаються пошуком винних у шахрайстві. Але, як часто це буває, пізно і нерозумно це робити. З-за таких пригод український народ боїться вкладати гроші в «повітряні замки». Адже в будь-який момент офіс забудовників може зникнути з лиця землі, квартири можуть виявитися чужою власністю, а інвестори — банкрутами нездатними виплатити борги своїм клієнтам.

Саме тому ринок первинної нерухомості на якийсь час завмер. Оживити його зможуть державні програми пільгового іпотечного кредитування, які орієнтовані на квартири в новобудовах. На сьогоднішній день вже реалізовується проект «Доступне житло», на який чиновники і прості громадяни покладають великі надії, що через 10 років у Києві більшість молодих сімей будуть жити у власних квартирах. Ну ось через 10 років, ми і дізнаємося, наскільки реально купити квартиру в Києві, без особливих проблем, під найменшу процентну ставку.