Чому новобудови під Києвом стають популярнішими?

Якщо протягом останніх 10-ти років забудовники в місті Ірпінь концентрували свою увагу на збільшенні кількості об’єктів житлової нерухомості, сьогодні лідери ринку переорієнтуються на висотне будівництво, паралельно впроваджуючи легітимні методи роботи, в тому числі і для реалізації свого житла.

Про це повідомив президент девелоперської компанії “БГМ” Ігор Вишняков.

Будівельний бум в санаторно-курортному містечку поблизу столиці розгорнувся порівняно недавно, однак і цього вистачило, щоб наповнити затишне містечко симпатичними 4-х і 5-ти поверховими будинками. Проте способи їх будівництва не всім вселяли довіру, так як зведення такого житла відбувалося приватним способом, передбачало готівковий розрахунок і подальше поквартирне поділ.

“Забудовник залучає інвестиції шляхом укладення з інвесторами попередніх договорів купівлі-продажу квартири приватною особою. Слід зазначити, що така процедура не є інвестиційною, згідно чинного законодавства, однак є законною.Подібний варіант був актуальним і затребуваним в період кризи, але на сьогодні є застарілим і таким, що не відповідає нормам ведення сучасного будівельного бізнесу в Україні”, – коментує юрист Оксана Романик.

Максимальну прозорість взаємовідносин між забудовником і покупцем можуть забезпечити облігації, завдяки множинним перевірок проектної документації, фінансової, виробничо-господарської діяльності компаній Комісією з фондового ринку і цінних паперів.

Як варіант допускається побудова інвестиційних відносин з юридичною особою, яка фігуруватиме в Попередньому договорі. Уберегтися від сюрпризів допоможуть багатоповерхові будинки, будівництво яких передбачає наявність не тільки відповідних потужностей компанії-забудовника, але ліцензій на ведення висотного будівництва. У таких будинках спочатку купується квартира, а не частина житлового будинку. Також вартість комунікацій передбачена законодавством як для багатоквартирного будинку.

“На даний момент в Ірпені вже можна спостерігати жваве будівництво 10-ти поверхових будинків, проте, і це явище короткочасне. Вартість землі в безпосередній близи столиці (близько 7-ми кілометрів) зумовлює винятково висотну забудову. У прогнозах – до 26-ти поверхів”, – коментує Ігор Вишняков.

Такі будинки звичні для киян, а враховуючи, що Ірпінь до 2025-го року планують трансформувати у спальний район Києва, стане прекрасною альтернативою множинним новобудов лівого берега.