Чому нерухомість вигідніше купувати в Італії, ніж у Криму

Для того, щоб примножити власний капітал, вітчизняні інвестори часто розглядають зарубіжну нерухомість.

Як правило, якщо у людини є гроші, він хоче їх зберегти або примножити. Однак найкращий інструмент для вкладення в нашій країні — це дуже велике питання, оскільки економічна ситуація говорить про те, що вкладатися у нас ризиковано у що б то не було. Тому одним з видів вкладень найчастіше розглядають інвестиції в зарубіжну нерухомість.

Приміром, елітна нерухомість в Італії навряд чи сильно впаде в ціні в найближчі роки хоча б тому, що такі об’єкти цікавлять інвесторів з усього світу (враховуючи туристичний та інфраструктурний потенціал країни). Та й сама якість нерухомості досить різне.

Якщо порівнювати елітні будинки десь на узбережжі Італії, і на берегах Криму, на жаль, перевага буде далеко не на боці останнього. Вартість вілли в Італії навряд чи перевищить суму 400-500 тисяч євро, в той час, як ціна вілли під Ялтою коливається в районі мільйона. Це при тому, що вдома будуть практично ідентичні. При всьому при цьому у вас буде можливість придбати тільки сам будинок, і ви ніяк не зможете вплинути на те, що дороги до цього будинку будуть принципово різного якості, будуть вони освітлені, і нічого не зможете зробити з кримськими горами сміття вздовж узбіч, чого в Італії просто немає.

Відповідно і вся інша інфраструктура відрізняється приблизно так само. У Криму в порівнянні з Італією дуже погано з магазинами, медичними послугами і всім необхідним, що може знадобитися для комфортного життя. Але найгірше — з транспортом — єдиний міжнародний аеропорт знаходиться в столиці Криму, яка розташована в середині півострова, що ускладнює можливість дістатися до нього. Другий аеропорт, в Севастополі, досі не працює.

Крім того, Італія, все-таки, це частина Євросоюзу з усіма витікаючими звідси наслідками — як політичними, так і економічними.