Чого варто очікувати від ринку житлової нерухомості у другому півріччі 2012 року

Прогноз розвитку ринку нерухомості у ІІ півріччі 2012 року пропонують видання “Дело” спільно з консалтинговою компанією SV Development.

За підсумками 6 місяців лідером зростання цін на нерухомість є Харків і Дніпропетровськ, третє місце у Києва.
Якщо переглянути динаміку цін на нерухомість за перше півріччя 2012 року, стане очевидним, що хоча ринок практично стабілізувався, але ціни потроху йдуть вгору, пише Дело.

Зростання спостерігається у всіх великих містах України, поступово повертаються спекулянти і інвестори (зараз не менше 10% покупців), а квартири відновлюють статус надійного вкладення капіталу.

За підсумками 6 місяців лідером зростання цін на нерухомість є Харків і Дніпропетровськ, де ціни виросли на 2,56% і 1,9% відповідно.

Почесне третє місце біля Києва, з гідним збільшенням вартості квартир на 1,53%

Менше відсотка додали Львів (0,91%) та Донецьк (0,86%), мінімальне зростання зафіксовано в Одесі з 0,13% за півроку.

Цю тенденцію насамперед можна пояснити загальною стабільністю економічної ситуації в країні, незначними інфляційними коливаннями і спокоєм на валютному ринку. Крім того, у населення України поступово відроджується довіра до ринку нерухомості як надійному “банку” для збереження та примноження капіталу.

Звичайно, з місяця в місяць ціни не завжди росли, спостерігалися і стагнаційні процеси, які викликані короткочасним ринковим дисбалансом в розрізі реальних угод (незначно зростала кількість угод на ринку житла класу “економ”, вартість 1 кв. м якого трохи нижче середньоринкової ціни).

Збільшувалася вартість 1 кв. м і в не найбільших містах країни — Хмельницькому (0,21%), Сімферополі (0,29%), Миколаєві (0,31%), Ужгороді (0,16%), Херсоні (0,09%) та Чернігові (0,11%).

Не втрачають в ціні однокімнатні квартири

Протягом всього періоду тривала тенденція здешевлення трикімнатних і чотирикімнатних квартир, тоді як основне зростання вартості проходився на однокімнатні та двокімнатні квартири.

На ринку вторинного житла найбільшу кількість договорів купівлі-продажу сьогодні полягає в найдешевшому сегменті економ-класу (квартири вартістю $48-75 тис.), а також ще трохи в середньому ціновому сегменті — $76-93 тис. Інтерес зберігається і на квартири бізнес-класу в будинках у центрі міст і віком до 10 років у найпопулярніших районах.

За 6 місяців, за даними SV Development, в столиці було укладено 7 156 угод купівлі-продажу вторинного житла, що на 57% більше кількості угод за аналогічний період минулого року.

Найчастіше купують двокімнатні квартири

Найбільшим попитом у покупців в січні-червні 2012 року користувалися двокімнатні квартири, на покупку яких припадало близько 47% угод (на однокімнатні — 42% угод, тоді як попит на трикімнатні і більше — 11%).

При цьому 70% всіх угод в Києві припадало на купівлю квартир вартістю до $100 тис., 21% в ціновій категорії від 100 до 200 тис. доларів і 9% — у категорії понад $200 тис.

Прогноз на ІІ півріччя

У другій половині 2012 року компанія прогнозує кількість угод на рівні 8-9 тис., що пов’язано з посиленням загальної активності покупців на ринку. Традиційно найбільшим попитом будуть користуватися двокімнатні квартири, на які доведеться близько 46-53% всіх угод, 41-46% займуть однокімнатні квартири і 9-13% припаде на об’єкти з трьома кімнатами і більше.

Якщо говорити про середню вартість квадратного метра вторинного житла, то в Києві до кінця року вона наблизиться до $1900/кв. м. А однокімнатну квартиру в столиці можна купити за $60-67 тис.

“За нашими прогнозами, максимальна кількість угод (68-74%) буде зафіксовано в сегменті до $100 тис., 20-26% в ціновій категорії від $100 тис. до $200 тис. і 9-13% — у категорії понад $200 тис.”, — резюмує фахівець з маркетингу SV Development Сергій Костецький.