Чого слід очікувати від ринку житлової нерухомості у листопаді?

Експерти з консалтингової компанії SV Development спільно з виданням «Дело» запропонували свій прогноз розвитку ринку нерухомості на цей місяць.

Якщо переглянути динаміку цін на нерухомість в жовтні 2011 року, стане очевидним: у ряді регіонів з різною активністю ціни продовжують знижуватись, і тільки в деяких відзначається незначне зростання. Максимальне зниження на 0,3-0,7% зафіксовано в трьох економічно розвинених регіонах України, включаючи столицю.

Так, у Львові можна відзначити максимальну динаміку падіння цін на житло за останній місяць, яка склала 0,7%. Схожу негативну картину (0,3%) можна спостерігати і в одному з найбільш індустріально розвинених міст України – Донецьку.

Трохи повільніше пікірують ціни хіба що в Києві (0,25%), що можна пояснити столичним статусом, який не дозволяє сильно опускати ціни на нерухомість.

Несподівано стали зростати ціни на житло в Одесі

Всупереч всім очікуванням незначно зросли ціни в одному з найдорожчих міст України – Одесі (0,25%). Позитивна динаміка також спостерігається у Дніпропетровську (0,1%) і Харкові (0,7%).
У той же час за минулий місяць трохи «поповзли» вгору ціни в не найбільших містах країни – Хмельницькому (0,1%), Сімферополі (0,5%), Миколаєві (0,3%), Ужгороді (0,8%), Херсоні (1%) та Чернігові (0,1%). Правда, це в основному стосується дешевого сегмента житла – одно – і двокімнатних квартир.

Не втрачають в ціні однокімнатні квартири

Також стало відомо, що на сьогоднішній день більше втрачають у ціні двокімнатні та трикімнатні квартири. Тоді як більш плавне зниження вартості припадає на однокімнатні квартири.
На ринку вторинного житла найбільшу кількість договорів купівлі-продажу сьогодні полягає в найдешевшому сегменті економ-класу (квартири вартістю $45-70 тис.), а також ще трохи в середньому ціновому сегменті – $70-85 тис. Інтерес зберігається і на квартири бізнес-класу в будинках у центрі міст і віком до 10 років у найпопулярніших районах.

Минулого місяця, за даними SV Development, в столиці було укладено 1120 угод купівлі-продажу вторинного житла, що на 5% більше кількості угод за вересень.

Найчастіше купують двокімнатні квартири

Найбільшим попитом у покупців в жовтні 2011 року користувалися двокімнатні квартири, на покупку яких припадало близько 55% угод (на однокімнатні – 32% угод, тоді як попит на трикімнатні і більше – 13%).

При цьому 71% всіх угод в Києві припадає на купівлю квартир вартістю до $100 тис., а 20% угод – від $100 тис. до $200 тис.

Прогноз

В наступному місяці компанія прогнозує кількість угод на рівні 1150. Традиційно найбільшим попитом будуть користуватися двокімнатні квартири, на які доведеться близько 55-60% всіх угод, 30-37% займуть однокімнатні квартири і 8-13% припаде на об’єкти з трьома кімнатами і більше.

Якщо говорити про середню вартість квадратного метра вторинного житла, то в Києві вона складе $1815/кв. м. А однокімнатну квартиру в столиці можна купити за $55-57 тис.

За нашими прогнозами, максимальна кількість угод (67-75%) буде зафіксовано в сегменті до $100 тис., 19-25% в ціновій категорії від $100 тис. до $200 тис. і 3-7% – у категорії понад $200 тис.», – резюмує фахівець з маркетингу SV Development Сергій Костецький.