Чого очікувати від ринку оренди житлової нерухомості в травні?

У квітні 2013 року найбільш затребуваними для оренди квартири, розташовані поруч з метро. Найвищі показники активності травня очікуються в сегменті «економ класу» – до 4000 грн.

Згідно зі статистикою, квітневі ціни на оренду нерухомості біля метро були наступними: однокімнатна квартира – до 3500 грн., двокімнатна – до 4500 грн. Вартість оренди трикімнатної квартири становила близько 5000 грн. Також у квітні помітно збільшився попит на нерухомість, яка знаходиться в центральних районах, при ціні від 5500 до 6000 грн.

Частка орендарів, объединявшихся в групи по 3-5 чоловік для більш економною оренди квартир, в цьому місяці також значно зросла. Компанія «Real Druzi» стверджує, що в даному випадку найбільш затребуваними виявилися трикімнатні і двокімнатні квартири з кращими умовами проживання і з більш високою ціною.

Порівняно з березнем 2013 року обсяг пропозицій оренди житлової нерухомості в Києві у квітні 2013 року збільшився на 1,8%. Більше половини пропозицій (53 %) на ринку оренди нерухомості належить квартирах «економ класу». Частка квартир класу «преміум» і «бізнес» відповідно дорівнювала 20% і 27%.

Що стосується структури пропозиції за кількістю кімнат, в квітні вона залишилася незмінною. Як і раніше, найбільш затребуваними залишаються однокімнатні квартири (41%), двокімнатні та трикімнатні квартири (38% і 17%). Частка багатокімнатних квартир (від п’яти кімнат і більше) склала всього 0,8%.

Найменше квартир в квітні цього року пропонувалося в Святошинському та Дніпровському районах (по 7%), а також у Подільському районі столиці (6%). Найбільша кількість квартир для оренди пропонувалося в Солом’янському та Оболонському районах – близько 14% на кожен район.

Найбільшим попитом у орендарів користувалися однокімнатні та двокімнатні квартири (47% і 36%), а також трикімнатні квартири (близько 14%). Найменшою популярністю у орендарів як і раніше користуються багатокімнатні квартири (0,6%).

Найчастіше віддавали перевагу орендарі квартир, розташованих у Солом’янському та Оболонському районах (15% і 13%), менш затребуваною виявилося нерухомість, яка знаходиться в Дніпровському, Святошинському та Подільському районах (7% і 5%).

Порівняно з березнем 2013 року середня вартість оренди нерухомості «бізнес» і «економ» класу знизилася на 0,1% і 0,4% відповідно. Ціна на квартири класу «преміум», навпаки, зросла на 12,2%.

Вартість оренди житлової нерухомості в квітні 2013 року становила 805 $, що на 1,4% перевищує показники квітня 2012 року і на 5% нижче, ніж у березні 2013 року.