Чого очікувати на ринку елітної нерухомості Києва найближчим часом

Компанія Knight Frank підвела підсумки літа 2011 року на первинному ринку житлової нерухомості Києва і озвучила прогнози його розвитку

За минуле літо ситуація на ринку житлової нерухомості Києва стабільна – ціни по сегментах незначно змінюються, активно виходять на ринок нові проекти. Проте вже з настанням осені цінова ситуація може різко змінитися, йдеться в звіті компанії Knight Frank. Найбільшу кількість «сюрпризів» піднесе сегмент елітного житла. Зараз активну динаміку продажів і появи нових проектів демонструє сегмент житла економ класу. Тільки в поточному третьому кварталі на ринок вийшли близько 5 нових проектів. Починаючи з серпня рекламні кампанії запустили і оновили понад 30% забудовників.

Елітний сегмент

Київські девелопери елітного житла помітно прискорили темпи будівництва. У третьому кварталі 2011 року триває активне зведення шести масштабних комплексів, які позиціонуються як елітні.

У більшості нових проектів продажу планується відкрити на завершальних етапах будівництва. Таким чином, протягом четвертого кварталу 2011 року – першого кварталу 2012 року пропозиція елітного сегмента поповниться не менше 400 елітними квартирами.
При цьому девелопери, чиї проекти вже давно знаходяться на ринку, за останні кілька місяців знизили ціни для прискорення продажу.

Це вимушений, але досить успішний крок напередодні початку продажів в нових комплексах конкурентів. Причому ціни, з якими збираються вийти на ринок нові проекти, значно вище поточних середніх показників. Це призведе до загострення конкуренції в елітному сегменті – звичайної непублічний і стабільний в плані цін сегмент може зіткнутися з ціновими війнами і підвищенням маркетингової активності девелоперів.

Бізнес і економ клас

Якщо говорити про бізнес і економ класах, то тут відзначається стабільне зростання цін (+10,3% з початку року по сент. 2011), який значною мірою обумовлений підвищенням стадії готовності проектів.

У сегменті новобудов економ класу ціни за третій квартал 2011 року знизилися на 5,5%. Важливо розуміти, що негативна динаміка цін в цьому сегменті пов’язана не зі зниженням вартості на ринку, а з активним виходом нових проектів. Нові житлові комплекси виходять на ринок з цінами нижче, ніж в основних конкурентів, з метою залучення потенційних покупців.

В Knight Frank відзначають, що вже зараз можна говорити про поступове зростання інвестиційної привабливості українського ринку нерухомості для західних інвесторів. Так, у вересні були відкриті продажу в ЖК «Міністерський», інвестором будівництва якого виступила велика європейська група компаній «PBG» (Польща). Запланований обсяг інвестицій у будівництво 4-х черг офісного-житлового комплексу «Міністерський» становить близько $240 млн.

Основні показники ринку житла Києва за класами

Сегмент

Сент.

2011

Зміна за III квартал*

Зміна з початку 2011

Еліт, $/ кв. м

7 207*

2,6%

-3,4%

Бізнес, $/ кв. м

2 415

1%

10,3%

Економ, $/ кв. м

1 287

– 5,5%

– 4%

* попередні підсумки кварталу і місяця