Чого хочуть орендарі від елітного житла?

Для того, щоб пропозиція відповідало бізнес – або елітного класу, мінімальна площа квартири повинна бути не менше 60 кв. м.

Експерти компанії “Реалекспо” відзначають, що все більшу роль в оцінці апартаментів сьогодні набуває раціональне зонування — планування квартири, при якій вона зазвичай ділиться на хазяйську (спальня з ванною, гардеробна, дитячі спальні та ігрова) і гостьову (вітальня, гостьовий санвузол, спальня, кухня, кабінет, хол, камінний зал тощо) зони.

Таким чином, члени сім’ї не будуть проходити в ванну через вітальню, а страви з кухні в їдальню не стануть проносити повз спальні батьків. Дана схема дозволяє захистити приватне життя членів сім’ї від сторонніх шумів і запахів, зберегти приватність буття при відвідуванні квартири гостями. При інших рівних клієнти завжди віддають перевагу квартирам з продуманим зонуванням площ.

На думку аналітиків, орендарі вважають за краще велика кількість спалень. Ця тенденція прийшла до нас з-за кордону. Наприклад, у США будинок з чотирма-шістьма спальними кімнатами — скоріше норма, ніж виняток. А так як більше 50% орендарів елітного житла — іноземці, кілька спалень в квартирах — одне з найважливіших умов для них. До того ж наші співвітчизники також частіше запитують квартири з кількома спальними кімнатами.

Не можна забувати про те, що питання переїзду стає актуальним в 95% випадків через зміни складу сім’ї, тобто появою поповнення сімейства. Бажана площа хазяйської спальні (master-bedroom) — 20-50 кв. м. В ідеалі — до спальній кімнаті повинні примикати санвузол, гардеробна. Це дуже зручно. Так після душу, можна відразу підійти до ліжка і туалетного столика або переодягнутися після прийому ванни замість того, щоб подорожувати по довгому коридору або взагалі перетинати гостьову зону.

Важливим є кількість санвузлів у квартирі якщо в квартирі 3-5 кімнат, то в ній повинно бути мінімум два санвузли, при цьому обов’язкова наявність як ванній, так і душової кабіни. У багатокімнатних апартаментах санвузлів слід робити більше, враховуючи передбачувану кількість мешканців.

Особливу увагу орендарі преміум-класу приділяють наявності їдальні. Вони воліють готувати на кухні, їсти у вітальні, яка являє собою кімнату з м’якими меблями, телевізором, а також обідньою зоною з великим столом і стільцями. Як правило, площа такої об’єднаної вітальні становить не менше 30-40 кв. м. Іноді зустрічається їдальня, займає окрему кімнату. Подібна планування користується попитом у співробітників посольств, глав представництв компаній і великих корпорацій в зв’язку з необхідністю організації невеликих прийомів прямо на дому.

Директор компанії “Реалекспо” Віктор Коваленко пояснив, що “ми йдемо від радянського уявлення про житло, в якому площі були маленькі, і на кожного мешканця припадало лічені метри. Тепер попитом користуються квартири з раціональним плануванням, створює необхідні умови для комфортного проживання. Крім перерахованих вище особливостей, додатково я б відзначив, що ввійшли в моду господарські та гардеробні кімнати. У господарській кімнаті найчастіше розміщують пральну машинку, сушку для одягу, навісні полиці для різних побутових засобів, раковину і прасувальну дошку. Зрозуміло, цей набір може змінюватися — все залежить від особистих переваг. Гардеробна для нас більш звична”.

Колірна гамма квартири однозначно є основним чинником, що впливає на її затребуваність. За кольором найбільш переважними є квартири, оформлені в нейтральних тонах. Кращі кольори для стін — білий, бежевий, молочний, колір слонової кістки. Квартири з “кричущими” квітами зразок оранжевого або зеленого здати складніше. Зрозуміло, є певний тип людей, що віддають перевагу епатаж, однак серед орендарів дорогого житла таких набереться не більше 5%.

Фахівці підкреслюють, що бажане покриття для підлоги — паркет, паркетна дошка або ламінат. Іноді спальню застеляють ковролін з високим ворсом — він додає затишку і презентабельно виглядає. Підлогу кухні, санвузлів і передпокою неодмінно повинен бути викладений плиткою. При цьому на піку популярності зараз знаходяться багаторівневі стелі з гіпсокартону з найрізноманітнішими системами освітлення.

За рахунок цього прийому вдається вирішити кілька завдань: кімната прекрасно освітлена і разом з тим оригінально виглядає. Залежно від дизайнерського проекту можна досягти різних результатів, наприклад, відтворити подобу зоряного неба в спальні або підібрати комплексне колірне рішення для вітальні, яке сподобається всім членам сім’ї. Також є можливість вибору режимів освітлення, що дозволяє робити акценти на різних деталях інтер’єру, візуально змінюючи його. Крім унікальності багаторівневі стелі відрізняються від звичайних ще одним вигідним якістю: вони допомагають приховати невдало розміщену проводку і інші дефекти стелі.

“Грамотний дизайн — не бажане, а обов’язкова умова здачі дорогої квартири, — стверджує Віктор Коваленко. — Якщо все зроблено зі смаком, згідно з сучасним розумінням розумного зонування приміщень, орендар завжди знайдеться. Іноді від яких параметрів можна відходити, головне — орієнтуватися на функціональність і раціональність зонування площ. Усвідомлення цієї істини до нас прийшло завдяки іноземцям, які вибирають аж ніяк не люстру з кристалами Swarovski в 15-метрової вітальні, а квартири з продуманим плануванням, що поєднують комфорт, затишок і сучасні технології”.