Чого чекати клієнтам від злиттів та реструктуризації банків

За останні місяці в Україні сталося кілька гучних злиттів і поглинань у банківській сфері. Які наслідки цих дій очікують клієнтів цих банків?

У 2011 році проиозошло відразу кілька гучних подій у банківському секторі. Перестав займатися роздробом Swedbank, “Укрсоцбанк” перейменувався в UniCredit – хоча в Україні вже є ПАТ “УніКредит Банк”. А “Донгорбанк” приєднався до ПУМБ. Журналісти з’ясували, як це позначиться на їх клієнтів.

В кінці вересня Swedbank оголосив про згортання роздрібного бізнесу в Україні. Щось подібне вже мало місце у 2008 році, коли з роздробу пішов ING. Але тоді на момент відходу бельгійський банк ще не встиг “набити клієнтську базу”. Тому такий різкий маневр залишився практично непоміченим. А ось Swedbank встиг зібрати 1,26 млрд. грн. депозитів фізосіб і видати кредитів на 5,33 млрд. грн. Враховуючи, що банк планує ударними темпами (всього за рік) скоротити мережу відділень з 92 до 10, його клієнтам слід подумати над тим, що буде відбуватися з їхніми депозитами і кредитами.

18 липня 2011 року завершили злиття ПУМБ і “Донгорбанк”. У ПУМБ запевняють, для клієнтів “Донгора” зміняться лише реквізити банку. І ще вони зможуть користуватися всіма послугами, доступними клієнтам ПУМБ – тим самим інтернет-банкінгом. Тим не менш, до редакції надходили скарги на те, що співробітники ПУМБ пред’являли позичальникам “Донгорбанку” претензії з приводу раніше реструктуризованих кредитів – мовляв, та реструктуризація нам не указ. На щастя, у банку запевнили, що це поодинокі проблеми, які вирішуються в робочому порядку.

З 1 вересня 2011 року “Укрсоцбанк” змінив назву на UniCredit Bank. Але поки мова про негайне злиття двох банків не йде, пояснили кореспондентам у прес-службі екс-“Укрсоца”. В Україні будуть працювати два UniCredit Bank, як два окремих юридичних особи. Тому для клієнтів цих банків у найближчі півроку точно нічого не зміниться. “Злиття є для нас стратегічною метою”, – туманно повідомили в прес-службі “Укрсоца”-UniCredit, відмовившись надати інформацію про якісь конкретні терміни.

Що робити?

Swedbank – до 30 листопада 2011 строкові вклади можна розірвати без втрати нарахованих відсотків. Ті, хто не встигне, зможуть забрати вклади в останніх десяти відділеннях після закінчення терміну.

UniCredit/”Укрсоцбанк” – банк продовжить роботу як окрема юридична особа, тому нічого не зміниться.

“Донгорбанк” – умови вкладу не зміняться до закінчення терміну його закінчення.