Чернівці визнано першим по комфортності містом України

Магазини, ресторани, школи, дитсадки, парки і гарне транспортне сполучення — в цих містах є все для того, щоб жити було зручно. В рамках проекту “Кращі міста для життя в Україні” представлена двадцятка найбільш комфортних з них.

Як пише “Фокус”, Чернівці опинилися на першому місці в рейтингу упорядкованих міст України. При порівняно невеликому населенні — 250 тис. осіб — в Чернівцях достатньо шкіл, парків, супермаркетів і місць в лікарнях, а також є міжнародний аеропорт і вокзал.

Другий рядок рейтингу зайняв Київ. Столиці дали найвищі бали за рівень забезпечення житлово-комунальними послугами. Максимальну оцінку місто отримало і за громадський транспорт — у Києві майже 200 діючих маршрутів.

У список найкомфортніших міст увійшли всі великі промислові центри, за винятком Запоріжжя. Цей місто отримало низькі бали відразу за п’ятьма показниками. Там неналежний рівень забезпечення стаціонарною медичною допомогою. Крім того, у Запоріжжі мало парків, порівняно невелика мережа міського транспорту. Тим не менш місто отримав непогану оцінку за забезпечення комунальними послугами. Найвищі бали за цим показником у Борисполя і Енергодара.

Лідер рейтингу “Найбільш культурні міста України — Ялта в нинішньому списку посіла третє місце. Місто не отримав жодного балу за двома параметрами: “Житлово-комунальні послуги” та “Міжміське сполучення”. У Ялті немає ні вокзалу, ні аеропорту.

Що стосується стаціонарної медичної допомоги, то найкраще ситуація в Івано-Франківську. В п’ятірку кращих міст за цим показником увійшли також Чернігів, Коломия, Чернівці та Мукачево.

Одним з основних критеріїв при визначенні комфортних міст була площу паркових зон у розрахунку на душу населення. За цим параметром лідирують Переяслав-Хмельницький, Трускавець та Умань. У них на кожного жителя припадає понад 20 кв. м паркових зон. Проте з цієї “зеленої четвірки” лише Трускавцю вдалося за сумою балів потрапити в підсумкову двадцятку.