Чергова псевдореформа БТІ поставила на коліна мільйони українців

Чергова псевдореформа, ініціатором якої став одіозний глава Держслужби з питань регуляторної політики та підприємництва Михайло Бродський, поставила на коліна мільйони українців. По всій країні люди не можуть нормально оформити право власності на нерухомість.

Це гідний фінал черговий ідеї «фікс» від чиновника, який вже встиг прославитися державним шкідником…

Що цікаво. Як і всі свої брєдові ідеї, реформу БТІ Бродський вміло замаскував під благі наміри перемогти «мафію», полегшити життя і мінімізувати витрати простих українців. І ось, сталося. З нового року від БТІ вже нічого не залежить. Частина їх функцій передана підконтрольної Мін’юсту Державній реєстраційній службі, яка тепер наділена правом видавати документи про право власності на житло. Купуючи нерухомість на вторинному ринку, всі документи українці можуть оформити в кабінеті нотаріуса. Але це тільки теорія. На практиці картина зовсім інша – тисячні черги до держреєстраторам. Плюс – хаотична метушня від нотаріуса в Державну реєстраційну службу…

Праві були ті українці, які, не повіривши Бродському, намагалися вирішити всі питання з реєстрацією нерухомості ще в старому році. «Багнет» розповідав , як перед святами українці штурмували БТІ – шикуючись в кілометрові черги, приходячи з раннього ранку, стоячи годинами, але, найчастіше, так і не отримуючи бажаного документів. Але тоді хоч було розуміння, куди бігти. Сьогодні ж в цьому питанні – повний хаос.

Журналісти ТСН поспілкувалися з людьми, які сьогодні намагаються оформити нерухомість, і змушені осаджувати Госрегистрационную службу. А заодно і подивилися, як на практиці «працює» реформа Бродського. Перше, що кинулося в очі журналістам – все ті ж безпросвітні черги і невдоволення людей. Головна причина цього – абсолютне нерозуміння людей, що їм потрібно робити. За словами однієї відвідувачки, їй вже в третій раз доводиться вистоювати довжелезні черги, щоб прояснити ситуацію з документами та порядком їх оформлення. Причому громадяни, які на собі відчули «покращення» від Бродського, вже готові платити посередникам-«решалам», які допоможуть з оформленням документів!

До речі, досить цинічно натякнув на те, що не обов’язково осаджувати Госрегистрацслужбу, і керівник реєстраційної служби головного управління юстиції Києва Ярослав Федоренко, який отруїв стражденних до нотаріусів. За його словами, всі ті ж дії, але за гроші зможуть зробити нотаріуси, які тепер теж мають доступ до реєстру нерухомості. Але, на жаль, тепер вони зовсім не поспішають допомагати українцям, а відсилають громадян … Госрегистрацслужбу. Багато нотаріуси нібито пішли у відпустку до лютого, а ті, що залишилися, під будь-яким приводом ухиляються від оформлення документів. Нотаріуси, які все ж спробували оформити документи, скаржаться, що в Реєстрі чорт ногу зломить, а за новою процедурою оформлення документів зайняло близько шести годин.

А що з цього приводу говорить ініціатор реформи, з-за якого сьогодні запанував повний хаос? «Шпалоукладчик» в коментарі журналістам в своєму дусі, просто пригрозив нотаріусам.

« Якщо вони не будуть виконувати цю послугу, у них будуть проблеми з ліцензіями», – пообіцяв Бродський. І ні слова про те, яким способом поліпшити ситуацію і навести в цій сфері порядок. До того ж, практичний результат від псевдореформи Бродського вже є. Нотаріуси за оформлення документів про право власності тепер будуть брати плату вдвічі більше, ніж раніше.

Не менш жваво обговорюється ця тема і в соціальних мережах. Там люди не соромляться називати речі своїми іменами і просто несамовито, не вибираючи епітетів, «дякують» Бродського.

« Вітаємо зі створенням нового органу, який буде тупо заробляти на людях! Скажіть, БТІ ліквідували? Спочатку ввели оцінювачів, які беруть гроші за що… Тепер цей «новий реєстр»… В нашій країні потрібно заборонити слово реєстрація та адміністрація», – обурюється Роман Васильняк

У свою чергу, Сергій Боярчуков впевнений, що тепер мінімум рік тільки «консультанти» зможуть щось зареєструвати. Особливо з урахуванням непрацездатності так до кінця і не створеної нової служби. «І чим Мін’юст краще БТІ? Навпаки, відбулася централізація», – задає логічне запитання читач.

Андрій Вікторович вже встиг побувати в новій службі, і поділився своїми враженнями від «реформи» Бродського.

« Висновок такий: тупо поустраивали своїх дітей і знайомих, які нічого не знають і на будь-який документ дивляться широко відкривши очі. Зате пафосу і чиновницької значущості в цих юних дівчаток і хлопчиків вже за край – кажу серйозно.

Сьогодні записався на 14 число… знаєте яким номером?… 109!!!!!!!!…. і це банально щоб просто поміняти старі кведи на нові, …. доводиться тупо вбивати час на абсолютно безглузді речі, погодьтеся… так, що для нас, тобто тих, хто реально знає ситуацію…. нічого не міняється, тільки гірше-складніше. В БТІ потрібно просто було ставити нормальні кадри», – пише обурений киянин.

Така ось чергова реформа від неука Бродського, який попросив ще один місяць для того, щоб навести порядок. Ось тільки віриться, що цьому чиновнику вдасться хоч щось корисне зробити для країни…