Через 5 років нерухомість у найбільших містах світу подорожчає на третину

У Гонконзі, Лондоні, Нью-Йорку та Сінгапурі ціни на нерухомість вартістю понад 15 млн дол. зростуть на 27 % за найближчі п’ять років.

Про це повідомляється в спільній доповіді Candy & Candy, Savills і Deutsche Bank.

Дослідження також показало, що попит на житло в цих чотирьох містах збільшиться завдяки припливу заможних осіб.

«Очікується, що до 2017 року кількість власників надвеликих капіталів зросте на 20 %, а їх стан збільшиться на 30 %. Серед них трофейна нерухомість в “надійних гаванях” завжди користувалася великим попитом. І в найближчі роки їх зростаючий апетит буде чинити ще більший вплив на світові ринки»,— говорить Нік Кенді, генеральний директор Candy & Candy.

Основний потік капіталу виходить із Азії, де кількість багатих осіб зростає на 11 % в рік, а також з Росії, інших країн Східної Європи та Латинської Америки, де кожен рік число товстосумів збільшується на 9 %.

За даними Savills, у 2012 році на Гонконг, Лондон, Нью-Йорк і Сінгапур довелося у сукупності більш як 300 угод з нерухомістю дорожче 15 млн дол. Загальна вартість цих об’єктів перевищила 10 млрд дол. За прогнозами, до 2017 року щорічно будуть укладатися за 400 угод з нерухомістю суперпреміум-класу, і сукупна вартість проданого житла складе майже 13 млрд дол.

На Північну Америку припадає третина власників надвеликих капіталів, особливо багато таких осіб в Нью-Йорку. Але за кількістю об’єктів вартістю понад 15 млн дол. його перевершує Лондон.