Влада пропонує розширити доходи місцевих бюджетів за рахунок введення збору за використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення. У Верховній Раді зареєстрований законопроект N10051 Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збору за користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення.
Тепер земельні ділянки державної і комунальної форм власності зможе отримати тільки переможець аукціону. Це означає, що місцева влада більше не зможуть використовувати скандальні схеми виділення та відведення земель.
Іноземцям потрібно дозволити легально купувати землю. У цьому впевнений президент Земельного союзу Андрій Кошиль. Прийняті зміни в Земельний кодекс (законопроект N11128) вносять деяку ясність в режим придбання землі іноземцями, у тому числі СП.
Активісти повідомляють про масовий дерибан природно-заповідного фонду.Публічна кадастрова карта України, де в режимі онлайн українці мають можливість зясувати, чи знаходиться земля у приватній власності, виявила масові порушення в земельній сфері.
Запровадження в Україні ринку землі - перспектива далекого майбутнього. Уряд вперше визнав, що земельна реформа, яка повинна була завершитися кілька років тому, не буде закінчена ні в поточному, ні - швидше за все, в майбутньому році.
Частка ділянок, які купуються для подальшого перепродажу, в 2011 році становить близько 10%. Про це повідомили аналітики девелоперської компанії Красива Земля. У другій половині 2010 року в якості інвестиції купувався кожен сьомий ділянку, а два з половиною роки тому - кожен пятий.
Містобудівну документацію будуть розробляти ще 1 січня 2013 року.Місцеві влади отримали ще один рік на забезпечення населених пунктів містобудівною документацією. Таким чином, депутати відклали до січня 2013 року введення мораторію на відчуження місцевими радами земельних ділянок за відсутності планів забудови міст.
Зняття мораторію з купівлі-продажу українських земель сільськогосподарського призначення не є необхідною умовою проведення консолідації земель. Про це пише газета КоммерсантЪ-Украина в статті Земельний переділ.
Держземагентство вказало, що при оформленні права власності на земельну ділянку проводиться комплекс робіт (кадастрові зйомки), виконуваних для визначення меж земельних ділянок, які включають, у тому числі, погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами.Інструкцією № 376 передбачено, що після виконання робіт із встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх межовими знаками складається акт приймання-передачі межових знаків на зберігання, який містить підписи суміжних землевласників (землекористувачів) у разі, якщо вони не заявляють претензій до існуючих меж.Згідно з пунктом 3.12 Інструкції закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється виконавцем у присутності власника (користувача) земельної ділянки, власників (користувачів) суміжних земельних ділянок або уповноваженою ним (ними) особою.Повідомлення власників (користувачів) суміжних земельних ділянок про дату і час проведення робіт із закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється виконавцем завчасно, не пізніше ніж за 5 робочих днів до початку робіт із закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).Повідомлення надсилається рекомендованим листом, курєрською поштою, телеграмою чи за допомогою інших засобів звязку, які забезпечують фіксацію повідомлення.Власники (користувачі) суміжних земельних ділянок, місце проживання або місцезнаходження яких невідоме, повідомляються про час проведення робіт по закріпленню межовими знаками поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) через оголошення у пресі за місцем знаходження земельної ділянки.Закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) може здійснюватися за відсутності власників (користувачів) суміжних земельних ділянок у випадку їх незявлення, якщо вони були належним чином повідомлені про час проведення вищезазначених робіт, про що зазначається у акті прийомки-передачі межових знаків на зберігання.Держземагентство також зазначило, що у разі відмови суміжного землекористувача підписати акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання, у відповідності зі ст.
З прийняттям Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону», продаж земельних ділянок та прав на них на торгах буде здійснюватися на конкурентних засадах.
Експерти поділилися своїм баченням нового законопроекту про ринок земель, який готується в черговий раз розглянути парламентарії. На кінець 2011 року Верховная Рада виконала вже традиційну процедуру щодо продовження мораторію на торговельні операції з землею сільськогосподарського призначення.
Інспектори державного агентства земельних ресурсів зафіксували 27 тисяч порушень земельного законодавства.11,5 тисяч громадян України та посадових осіб, будуть змушені заплатити штраф на суму більше 3 мільйонів гривень.
У Партії регіонів пропонують послабити держконтроль над проведенням експертизи проектів із землеустрою та оцінки земель. Перевірка документації може стати добровільною, а її відповідність вимогам земельного законодавства будуть перевіряти незалежні від Держземагентства сертифіковані інженери-землевпорядники та державні кадастрові реєстратори.
Підвищення податку на землю зменшить залежність місцевих громад Києва і сприятиме наповненню місцевих бюджетів та децентралізації влади. Така думка депутата від Партії регіонів Євгена Царьова. Він зазначив, що якщо Мінфін не підвищить податок на землю найближчим часом, то підвищення ініціює профільний парламентський комітет і зокрема він сам.
Як повідомили в Республіканському комітеті АРК з земельних ресурсів, у першому кварталі поточного року в Криму було видано 13,4 тис. правовстановлюючих документів на землю.При цьому даний показник становить 40% від загальної кількості документів, виданих у 2011 році.Як зазначив голова Рескомзему АРК Олександр Чабанов, такий показник – це результат проведеної роботи з виконання ініціатив Глави Ради міністрів Криму Анатолія Могильова в області скорочення кількості довідок, збільшення штату співробітників і жорстких вимог до служби в територіальних відділів регіону.За словами Чабанова, сьогодні в республіці ведеться активна робота щодо спрощення процедури оформлення держактів.
Законопроект про ринок землі таїть в собі безліч прихованих проблемних моментів, які спровокують низку спекулятивних угод.Фахівці земельного законодавства побоюються, що вступ в силу нинішній редакції законопроекту про ринок землі зробить український народ зайвими на своїй землі. Відповідно до законопроекту, на торги будуть виставлятися землі всіх форм власності (приватної, державної та комунальної), і ще 10% земель, що перебувають у запасі.
У 2012 році для запуску земельного кадастру потрібна підтримка Світового банку та законодавча база. Про це порталу повідомив директор Проекту Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру Сергій Кубах.
Більшість власників земельних ділянок в Україні не хочуть їх продавати.Такі результати дослідження Центру Разумкова. У його ході були проаналізовані плани на майбутнє власників земельних ділянок.Також близько третини опитаних, а саме 29%, збираються проводити на земельних ділянках сільськогосподарську продукцію для потреб своєї сімї.Однак по-справжньому аграрним бізнесом з виробництвом і реалізацією продукції хочуть зайнятися десята частина власників земельних ділянок.
Встановлення обмежень на придбання іноземцями земель сільськогосподарського призначення в Україні є абсолютно логічним кроком нашого законодавства.Таку думку висловив головний юридичний радник проекту USAID «Агроінвест» Павло Кулинич, коментуючи проект закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» в контексті майбутнього асоційованого членства в ЄС, повідомляє «Укрінформ».«На мій погляд, така законодавча ситуація повинна тривати до тих пір, коли рівень доходів виробників сільгосппродукції, громадян України, в середньому буде порівнянний з рівнем доходів у країнах Європейського Союзу.
Земельні реформи цього року віщують скасування мораторію на продаж земель. Багато власників паїв вже сьогодні замислюються над тим, як краще ними скористатися.В даній ситуації фахівці рекомендують не поспішати продавати ділянки, адже землю на гроші можна обміняти лише один раз.
У грецьких ЗМІ зявилася інформація про велику угоду – місцеві мешканці обурені.Українському магнатові вдалося переполошити жителів одного з грецьких островів. У місцевій пресі зявилася інформація, що якийсь наш бізнесмен хоче купити або взяти в безстрокову оренду острів Сифнос площею 74 кв.
Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин розгляне пропозиції до законопроекту про ринок земель, які надійшли до другого читання, на засіданні 3-5 січня 2012 року. До сесійної зали він зможе вступити в середині січня.
Україна зробила передостанній крок до запуску ринку землі: кілька днів тому Верховна Рада ухвалила закон Про Державний земельний кадастр. Таким чином, даний старт створенню електронної бази даних «земельних паспортів».
Законодавством України не передбачається обовязкове нотаріальне посвідчення договорів оренди землі, але вони повинні пройти процедуру державної реєстрації. Про це заявив глава Державного агентства земельних ресурсів Сергій Тимченко.
Верховна рада прийняла в першому читанні проект закону Про внесення змін до Земельного кодексу щодо набуття права власності на землю. За дане рішення проголосували 233 із 347 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.