Фракція Партії регіонів готова перенести розгляд законопроекту про ринок землі на більш пізні терміни. Як передає кореспондент УНІАН, про це лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив на засіданні Погоджувальної ради лідерів фракцій і голів парламентських комітетів.
Знявши ряд старих земельних питань, Київрада спровокував появу нового.Київрада позбавила Міністерство закордонних справ права розпоряджатися земельною ділянкою на Пейзажній алеї у Києві та розірвав договір оренди з однією з компаній, яка планувала будівництво на Андріївському узвозі.
Більшість власників земельних ділянок в Україні не хочуть їх продавати.Такі результати дослідження Центру Разумкова. У його ході були проаналізовані плани на майбутнє власників земельних ділянок.Також близько третини опитаних, а саме 29%, збираються проводити на земельних ділянках сільськогосподарську продукцію для потреб своєї сімї.Однак по-справжньому аграрним бізнесом з виробництвом і реалізацією продукції хочуть зайнятися десята частина власників земельних ділянок.
Законопроект про ринок землі таїть в собі безліч прихованих проблемних моментів, які спровокують низку спекулятивних угод.Фахівці земельного законодавства побоюються, що вступ в силу нинішній редакції законопроекту про ринок землі зробить український народ зайвими на своїй землі. Відповідно до законопроекту, на торги будуть виставлятися землі всіх форм власності (приватної, державної та комунальної), і ще 10% земель, що перебувають у запасі.
Фабрики — робітникам, землю — селянам. Таке рішення було прийнято після здобуття Україною незалежності. Фабрики пролетаріату роздали. І тут же забрали. Земля у селян, хоч і умовно, поки що залишилася.
Земельна реформа в Україні триває вже багато років. Мільйони жителів країни стали власниками земельних паїв та присадибних ділянок, тим не менш реформа ще не завершилася, держава досі не має повної інформації про земельні ресурси, а багато землевласників так і не змогли остаточно оформити своє право власності і отримати необхідні документи.
Як з введенням в дію Автоматизованої системи Державного земельного кадастру (АС ДЗК) буде проходити процедура оформлення держакту на землю? Введення в дію Автоматизованої системи Державного земельного кадастру (АС ДЗК) дозволить істотно спростити процедуру оформлення державних актів на право власності на землю.
Хто ж найбільше скуповує землю за кордоном?Група міжнародних аналітиків підготувала глобальний рейтинг країн, котрі скупили чи взяли в оренду найбільшу кількість земельних ділянок за кордоном. При цьому враховуються операції, які проводили уряди і державні корпорації, так і приватні організації.
Кабінет Міністрів України прийняв розроблену Мінприроди постанову Про внесення зміни до пункту 1 Положення про моніторинг земель. Про це повідомили в прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів.
Normal 0 false false false RU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Оренда земельної ділянки, як відомо, вимагає встановлених орендних плат. Тут виникає питання про податок на додану вартість.
Парламент відхилив законопроект про скорочення термінів набуття прав на землю. Верховна Рада України відхилила законопроект №10019 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедур та скорочення строків набуття права на землю», який передбачає спрощення процедури оформлення земельних ділянок у власність, користування, поновлення договору оренди на землю, а також впровадження механізму переуступки орендарем права оренди частини земельної ділянки.
Тепер земельні ділянки державної і комунальної форм власності зможе отримати тільки переможець аукціону. Це означає, що місцева влада більше не зможуть використовувати скандальні схеми виділення та відведення земель.
Чим ближче підходить час до появи ринку землі, тим більше влади посилюють вимоги до покупців. У міру наближення в Україні ринку землі вимоги до майбутнім покупцям все більше посилюються. Як стало відомо «і», влада має намір черговий раз зменшити граничний розмір земельної ділянки, яка може бути обєктом купівлі-продажу сільгоспземлі.
Микола Калюжний розяснив деякі спірні норми законопроекту «Про ринок землі». Державне агентство земельних ресурсів озвучило норми законопроекту «Про ринок землі», що викликали найбільші дискусії. Серед них – обмеження щодо купівлі в одні руки, терміни впровадження ринку і хто матиме переважне право на придбання наділів
Запропоновано збільшити точність зйомки, зробити кордону більш чіткими, передбачити вхід на карту без кадастрового номера.Міжнародна маркетингова група представила результати дослідження Публічної кадастрової карти, яка була запущена на початку цього року.
Як повідомили в Республіканському комітеті АРК з земельних ресурсів, у першому кварталі поточного року в Криму було видано 13,4 тис. правовстановлюючих документів на землю.При цьому даний показник становить 40% від загальної кількості документів, виданих у 2011 році.Як зазначив голова Рескомзему АРК Олександр Чабанов, такий показник – це результат проведеної роботи з виконання ініціатив Глави Ради міністрів Криму Анатолія Могильова в області скорочення кількості довідок, збільшення штату співробітників і жорстких вимог до служби в територіальних відділів регіону.За словами Чабанова, сьогодні в республіці ведеться активна робота щодо спрощення процедури оформлення держактів.
Україна впритул наблизилася до створення вільного ринку сільгоспземель, завершивши створення Державного земельного кадастру. Нова система забезпечує доступ до електронної карти земельних ділянок по всій країні і зводить до мінімуму можливості для корупції та махінацій під час виділення наділів.
Встановлення обмежень на придбання іноземцями земель сільськогосподарського призначення в Україні є абсолютно логічним кроком нашого законодавства.Таку думку висловив головний юридичний радник проекту USAID «Агроінвест» Павло Кулинич, коментуючи проект закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» в контексті майбутнього асоційованого членства в ЄС, повідомляє «Укрінформ».«На мій погляд, така законодавча ситуація повинна тривати до тих пір, коли рівень доходів виробників сільгосппродукції, громадян України, в середньому буде порівнянний з рівнем доходів у країнах Європейського Союзу.
Пастух з маленького містечка на півдні Іспанії припинив будівництво гігантського проекту після десятирічної судової тяганини, щоб захистити свою землю.Шістдесятирічний Паскуаль Карріон, нарешті, зможе спати спокійно, після того, як міська влада міста Хумілья наклали вето на будівельний проект, який передбачав використання його 30 га землі, повідомляє портал The Local.
Закон про ринок землі - першочергове завдання для депутатів на наступній сесії. Голова Верховної Ради (ВР) України Володимир Литвин вважає, що ключовим питанням, яке буде розглядатися на майбутній сесії парламенту, буде закон про ринок землі.
Нарешті заговорили про право кожного самостійно розпоряджатися своєю землею, але варто враховувати ризики і проблеми, які можуть виникнути з появою ринку землі. Бездоганним позитивом впровадження вільного обігу сільськогосподарських земель можна було б вважати право селян вільно розпоряджатися своєю власністю - землею, яку вони безкоштовно отримали від держави.В більшості випадків у них немає можливостей і бажання самостійно обробляти цю землю, а здавши її в оренду, вони отримують не дуже значні кошти.Причому враховуючи низьку продуктивність праці та відсутність можливостей придбати більш ефективну аграрну техніку, більшість малих і навіть середніх аграрних підприємств не мають можливостей платити більшу орендну плату.До того ж в Україні на сьогодні третина земель сільськогосподарського призначення взагалі не обробляється, а тому переплачувати селянам за оренду ніхто особливо не захоче.Виходить, що для селян, особливо похилого віку, продаж землі виглядає досить привабливою перспективою, навіть якщо кошти, які вони отримають за це, будуть значно менше, ніж про це розповідають зараз чиновники.Не заперечуючи право кожного самостійно розпоряджатися своєю власністю та необхідність відмови від радянського рудименту - заборони купівлі-продажу землі, можна було б тільки вітати впровадження вільного її звернення.У той же час необхідно також усвідомлювати ризики і проблеми, які можуть виникнути завдяки цьому кроку.Скупка землі за безціньПочати перелік цих ризиків можна з практично гарантованого суттєвого зниження вартості землі, особливо протягом перших пяти-семи років після впровадження їх вільного обігу.Практично кожен селянин має свої 2-4 га землі.
Україна зробила передостанній крок до запуску ринку землі: кілька днів тому Верховна Рада ухвалила закон Про Державний земельний кадастр. Таким чином, даний старт створенню електронної бази даних «земельних паспортів».
Аферою тисячоліття назвав запровадження ринку землі голова Комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки і оборони Анатолій Гриценко. Це (впровадження ринку землі - Ред.) - не ринок, навіть не базар, це абсолютно чітке бажання кількох сімей прибрати до своїх рук всі землі сільгосппризначення, які є в Україні, а це понад 40,5 мільйона гектарів.
У Севастополі розгорівся давній земельний конфлікт на вулиці Молодих будівельників.Передумови зародження цього конфлікту виникли в далекому 2006 році. Тоді, перед початком будівництва житлового будинку, компанія «Севастопольбуд» погодила межі із суміжним землекористувачем – в тому числі, і те, що цей пожежний проїзд буде проходити по території сусідньої ділянки.
У 2011 році на ринку землі України зафіксували 126 тис. 196 договорів відчуження. Порівняно з 2010 роком активність на ринку знизилася на 2%. Такі дані статистики Міністерства юстиції України. Як повідомляє глава аналітичної компанії ВГО Ліга Експертів України андрій Гусельніков, в 2012 році кількість угод на ринку землі збільшиться в середньому на 5-7%.