Ріелтори позитивно оцінюють створення в Україні Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, відзначаючи при цьому наявність труднощів з реєстрацією земельних ділянок.«Коли реєстр запрацює, це дійсно буде класна система.
У 2012 році для запуску земельного кадастру потрібна підтримка Світового банку та законодавча база. Про це порталу повідомив директор Проекту Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру Сергій Кубах.
Приватний острів з багатою інфраструктурою можна купити за 8,5 мільйонів доларів.Острів Double Island доступний виключно для оренди. На даний момент термін оренди складає 99 років, 11 з яких вже використані власником острова - Шоном Говардом австралійським бізнесменом у сфері інтернет-технологій.
Опозиційні партії Наша Україна – Народна самооборона і БЮТ-Батьківщина вимагають скасувати прийнятий вчора закон про розмежування земель державної та комунальної власності.Сьогодні ми звертаємося до президента.
Якщо раніше можна було розраховуватися за оренду землі товарами або послугами, то тепер пропонується - тільки грошима.Встановити виключно грошову форму розрахунків за оренду землі народний депутат Євген Сігал (Партія регіонів) запропонував в законопроекті N2098 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за оренду земельних ділянок.
Пропозиції до проекту Закону України «Про ринок земель», подані під час проведення широкомасштабної інформаційно-розяснювальної кампанії, будуть враховані при доопрацюванні законодавчого акта. Як повідомили в Головному управлінні Держкомзему в Одеській області, у ході всенародного обговорення проекту Закону України «Про ринок земель» надійшло декілька тисяч пропозицій до положень законопроекту від власників паїв, фермерів, сільгосптоваровиробників, професійних незалежних громадських організацій, експертів.
У звязку зі зміною русла прикордонної річки Західний Буг у Волинській області, Україна може втратити 98 га землі на користь Польщі. Як повідомив на засіданні постійної комісії з питань екології та раціонального використання водних ресурсів Волинської обласної ради начальник Західно-Бузького басейнового управління водних ресурсів Віктор Бондарук, зміна русла відбувається у звязку з розмиванням берегів річки.
Закон Про Державний бюджет України на 2013 рік передбачено на реалізацію бюджетної програми Проведення земельної реформи 221,777 млн грн.З них Державне агентство земельних ресурсів України планує спрямувати на проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності 118,825 млн грн, на виконання робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів — 2,6 млн грн, демаркацію державного кордону — 460 тис.
Законопроект про ринок земель не буде прийнятий до парламентських виборів. У кращому випадку, новий закон запрацює з наступного року, однак він не вирішить існуючих проблем – земельні паї стануть власністю не селян, а великих агрохолдингів.
Верховна Рада України дала дозвіл проводити роботи із землеустрою сертифікованим інженерам замість ліцензованих.Верховна Рада істотно розширила перелік осіб, які можуть проводити роботи з оцінки землі та землеустрою.
Більше 80% багатоповерхових будинків в Україні не мають прибудинкової території, а відповідно – не мають права на оформлення власності. Однією з найбільш складних, але найбільш важливих проблем, що стримують створення і діяльність обєднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), є неможливість отримати у власність або постійне користування земельну ділянку, на які розташовано багатоквартирний будинок та прибудинкова територія.
Через три тижні після введення нової схеми оформлення прав на земельні ділянки стало очевидно, що обіцяного чиновниками спрощення процедур не вийшло. На практиці виявилося, що нинішній порядок реєстрації містить норми, виконати які практично неможливо.
У Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 9001-д від 7 грудня 2011 р. ініційований народним депутатом України, головою комітету ВР з питань агарної політики та земельних відносин Григорій Калетнік.
Договори купівлі-продажу сільськогосподарських земель, укладені під час дії мораторію - недійсні. Скасування мораторію на продаж землі, поверне конституційне право людини вільно розпоряджатися землею, про це заявив голова державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко.
Днями президент Віктор Янукович заявив про пріоритетність земельної реформи, яка відродить українське село і виведе Україну на світовому продовольчому ринку.З прийняттям закону №8077 «Про Державний земельний кадастр» українські чиновники отримали розпорядження в терміновому порядку підрахувати і викласти в Інтернет дані про українських землях.Електронний земельний кадастр був випробуваний у Вінницькій області в р.
Близько 1 млрд. грн. повинні будуть заплатити аграрії України за розроблення проектів землеустрою.Варто зазначити, що згідно закону «Про державний земельний кадастр» наявність у них проектів землеустрою потрібно з 1 січня 2013 року.
Необхідність розробки проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно» викликана зростанням громадського занепокоєння у звязку із наближенням створення принципово нової для України моделі державної реєстрації нерухомості.
Держземагентство вказало, що при оформленні права власності на земельну ділянку проводиться комплекс робіт (кадастрові зйомки), виконуваних для визначення меж земельних ділянок, які включають, у тому числі, погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами.Інструкцією № 376 передбачено, що після виконання робіт із встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх межовими знаками складається акт приймання-передачі межових знаків на зберігання, який містить підписи суміжних землевласників (землекористувачів) у разі, якщо вони не заявляють претензій до існуючих меж.Згідно з пунктом 3.12 Інструкції закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється виконавцем у присутності власника (користувача) земельної ділянки, власників (користувачів) суміжних земельних ділянок або уповноваженою ним (ними) особою.Повідомлення власників (користувачів) суміжних земельних ділянок про дату і час проведення робіт із закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється виконавцем завчасно, не пізніше ніж за 5 робочих днів до початку робіт із закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).Повідомлення надсилається рекомендованим листом, курєрською поштою, телеграмою чи за допомогою інших засобів звязку, які забезпечують фіксацію повідомлення.Власники (користувачі) суміжних земельних ділянок, місце проживання або місцезнаходження яких невідоме, повідомляються про час проведення робіт по закріпленню межовими знаками поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) через оголошення у пресі за місцем знаходження земельної ділянки.Закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) може здійснюватися за відсутності власників (користувачів) суміжних земельних ділянок у випадку їх незявлення, якщо вони були належним чином повідомлені про час проведення вищезазначених робіт, про що зазначається у акті прийомки-передачі межових знаків на зберігання.Держземагентство також зазначило, що у разі відмови суміжного землекористувача підписати акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання, у відповідності зі ст.
Прокуратурою Дергачівського району направлено до суду кримінальну справу стосовно службових осіб районного відділу земельних ресурсів по факту зловживання ними службовим становищем та службового підроблення.Про це на сайті прокуратури Харківської області повідомив прокурор району Олександр Фільчаков.Предявлено позов в інтересах держави в особі Дергачівської райдержадміністрації до колишнього начальника районного відділу земельних ресурсів про відшкодування шкоди, заподіяної злочином, в розмірі понад 330 тис.
Лише дві області в Україні – Луганська та Харківська – приймають участь в проекті видачі державних актів на право власності на землю в сільській місцевості. Про це повідомив начальник Головного управління Держкомзему у Луганській області Дмитро Сергєєв.«Луганська та Харківська області беруть участь у проекті видачі державних актів на право власності на землю в сільській місцевості.
Містобудівну документацію будуть розробляти ще 1 січня 2013 року.Місцеві влади отримали ще один рік на забезпечення населених пунктів містобудівною документацією. Таким чином, депутати відклали до січня 2013 року введення мораторію на відчуження місцевими радами земельних ділянок за відсутності планів забудови міст.
Державний земельний банк, поки не одержав у капітал 2,6 млн га державних земель, вже почав переговори по залученню коштів на зовнішніх ринках для кредитування аграріїв. Установа має попередні домовленості про залучення кредитів на суму більше 500 млн євро, вартість яких може скласти безпрецедентно низькі 2,6%.
Закон про ринок земель, який в найближчі дні повинна розглянути Верховна Рада, передбачає обмеження власності на землю 100 га в одні руки. Це один з найнижчих показників у світі. Нинішній варіант закону про ринок земель, ухвалений парламентом у першому читанні, обмежує кількість землі, яка може перебувати у власності однієї людини, 100 гектарами.
У ініціативи Партії регіонів щодо введення однопроцентного збору за користування землею сільськогосподарського призначення знайшовся прихильник в особі почесного президента компанії Агромарс Євгена Сігала.
Підконтрольна Григоришину фірма отримала право викупу двох ділянок в селі Парковому (Сімеїз). Однак там вже є один дачник-олігарх, і протягом декількох років він противиться такому сусідству. Структури, що належать Ринату Ахметову та Костянтину Григоришину, в 2006-2007 роках вели між собою боротьбу за земельну ділянку в с.