Земельні реформи цього року віщують скасування мораторію на продаж земель. Багато власників паїв вже сьогодні замислюються над тим, як краще ними скористатися.В даній ситуації фахівці рекомендують не поспішати продавати ділянки, адже землю на гроші можна обміняти лише один раз.
Одним з найцінніших надбань українського суспільства в результаті проведення реформ є досвід - досвід пристосування до їх раптового вторгнення в життя і до нестабільності. Сформований досвід підказує, що кожна реформа в Україні – явище політичне і неминуче; явище, не завжди логічне, а в ряді випадків суперечливе; явище, яке не є наслідком еволюційного планомірного розвитку, але носить явно революційний характер, що блокує ряд правовідносин на період її впровадження, і головне, яке не залежить від професійних суджень і аргументів.
Процедура погодження землевпорядної документації останнім часом все більше ускладнювалася. Зрозуміло, що такий стан речей аж ніяк не сприяло розвитку сільських територій та аграрного бізнесу. Землевпорядники прийшли до висновку, що змінити ситуацію можна лише на законодавчому рівні.Про це сказав президент асоціації «Земельний союз України» (ЗСУ) Андрій Кошиль, коментуючи закон «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України в сфері земельних відносин щодо спрощення процедури відведення земельних ділянок», який щойно набув чинності, повідомляє Укрінформ з посиланням на Національний прес-клуб з аграрних і земельних питань.«До недавнього часу існувала серйозна колізія між двома законами у питаннях землеустрою, які були прийняті в 2012 році.
Створюваний урядом Земельний банк може акумулювати істотну частку інвестиційного ресурсу, необхідного для підвищення ефективності роботи аграрної галузі в Україні. Зокрема, як пише в своїй статті для тижневика Коментарі голови ради директорів Ukrlandfarming Олег Бахматюк, при правильних управлінських рішеннях, капіталізація банку на першому етапі його розвитку може скласти до $25-30 млрд.На думку підприємця, для найбільш ефективного використання природних переваг України, в ході земельної реформи земельні ресурси країни повинні бути розділені на три рівних частини.
Посадові особи, які незаконно передали у приватну власність 70,5 га землі, були викриті у Васильківському районі Київської області. Зокрема, було встановлено, що протягом останніх чотирьох років посадовці підробляли рішення сільської ради, що дозволило їм незаконно передати в приватну власність 279 громадянам земельні ділянки загальною площею 70,5 га
Активісти повідомляють про масовий дерибан природно-заповідного фонду.Публічна кадастрова карта України, де в режимі онлайн українці мають можливість зясувати, чи знаходиться земля у приватній власності, виявила масові порушення в земельній сфері.
У Київській області чиновники роздають ділянки під забудову під виглядом пасовищ і сінокосів.Створення так званих особистих селянських господарств є однією з найпоширеніших схем розбазарювання чиновниками землі в області, розповів ZN.UA заступник начальника відділу по боротьбі зі злочинами в сфері земельних відносин та на фондовому ринку УДСБЕЗ ГУМВС у Київській області Руслан Петренко.Співробітникам нашої служби по боротьбі з економічними злочинами традиційно доводиться розкривати махінації чиновників з землею.
У Парламенті зареєстровано 4 законопроекти, які спрямовані на забезпечення функціонування земельних торгів в Україні. Детальний аналіз законодавчих ініціатив проводить експерт Комітету з питань нерухомості Американської торгової палати в Україні Адріан Опаіц.
Експерти відзначають тенденцію зниження цін на земельні ділянки під будівництво заміських будинків.Так, у вересні ділянки в Київській області подешевшали приблизно на 0,5 %. Найдешевшим залишається Переяслав-Хмельницький район, сотку землі у якому можна в середньому придбати за $1 050, лідерство по дорогих земельних ділянок належить Києво-Святошинського району, вартість сотки в якому перевищує $5 500.
Люди Мавроді завалили сільради позовами з вимогою виділити безкоштовно землю, посилаючись на Конституцію, яка гарантує кожному 15 соток.Сільради Київської області і Криму завалені заявами — люди з різних областей країни масово просять виділити їм безплатно землю.
Ріелтори позитивно оцінюють створення в Україні Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, відзначаючи при цьому наявність труднощів з реєстрацією земельних ділянок.«Коли реєстр запрацює, це дійсно буде класна система.
У 2012 році для запуску земельного кадастру потрібна підтримка Світового банку та законодавча база. Про це порталу повідомив директор Проекту Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру Сергій Кубах.
Приватний острів з багатою інфраструктурою можна купити за 8,5 мільйонів доларів.Острів Double Island доступний виключно для оренди. На даний момент термін оренди складає 99 років, 11 з яких вже використані власником острова - Шоном Говардом австралійським бізнесменом у сфері інтернет-технологій.
Опозиційні партії Наша Україна – Народна самооборона і БЮТ-Батьківщина вимагають скасувати прийнятий вчора закон про розмежування земель державної та комунальної власності.Сьогодні ми звертаємося до президента.
Якщо раніше можна було розраховуватися за оренду землі товарами або послугами, то тепер пропонується - тільки грошима.Встановити виключно грошову форму розрахунків за оренду землі народний депутат Євген Сігал (Партія регіонів) запропонував в законопроекті N2098 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за оренду земельних ділянок.
Пропозиції до проекту Закону України «Про ринок земель», подані під час проведення широкомасштабної інформаційно-розяснювальної кампанії, будуть враховані при доопрацюванні законодавчого акта. Як повідомили в Головному управлінні Держкомзему в Одеській області, у ході всенародного обговорення проекту Закону України «Про ринок земель» надійшло декілька тисяч пропозицій до положень законопроекту від власників паїв, фермерів, сільгосптоваровиробників, професійних незалежних громадських організацій, експертів.
У звязку зі зміною русла прикордонної річки Західний Буг у Волинській області, Україна може втратити 98 га землі на користь Польщі. Як повідомив на засіданні постійної комісії з питань екології та раціонального використання водних ресурсів Волинської обласної ради начальник Західно-Бузького басейнового управління водних ресурсів Віктор Бондарук, зміна русла відбувається у звязку з розмиванням берегів річки.
Закон Про Державний бюджет України на 2013 рік передбачено на реалізацію бюджетної програми Проведення земельної реформи 221,777 млн грн.З них Державне агентство земельних ресурсів України планує спрямувати на проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності 118,825 млн грн, на виконання робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів — 2,6 млн грн, демаркацію державного кордону — 460 тис.
Законопроект про ринок земель не буде прийнятий до парламентських виборів. У кращому випадку, новий закон запрацює з наступного року, однак він не вирішить існуючих проблем – земельні паї стануть власністю не селян, а великих агрохолдингів.
Верховна Рада України дала дозвіл проводити роботи із землеустрою сертифікованим інженерам замість ліцензованих.Верховна Рада істотно розширила перелік осіб, які можуть проводити роботи з оцінки землі та землеустрою.
Більше 80% багатоповерхових будинків в Україні не мають прибудинкової території, а відповідно – не мають права на оформлення власності. Однією з найбільш складних, але найбільш важливих проблем, що стримують створення і діяльність обєднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), є неможливість отримати у власність або постійне користування земельну ділянку, на які розташовано багатоквартирний будинок та прибудинкова територія.
Через три тижні після введення нової схеми оформлення прав на земельні ділянки стало очевидно, що обіцяного чиновниками спрощення процедур не вийшло. На практиці виявилося, що нинішній порядок реєстрації містить норми, виконати які практично неможливо.
Договори купівлі-продажу сільськогосподарських земель, укладені під час дії мораторію - недійсні. Скасування мораторію на продаж землі, поверне конституційне право людини вільно розпоряджатися землею, про це заявив голова державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко.
Днями президент Віктор Янукович заявив про пріоритетність земельної реформи, яка відродить українське село і виведе Україну на світовому продовольчому ринку.З прийняттям закону №8077 «Про Державний земельний кадастр» українські чиновники отримали розпорядження в терміновому порядку підрахувати і викласти в Інтернет дані про українських землях.Електронний земельний кадастр був випробуваний у Вінницькій області в р.
Близько 1 млрд. грн. повинні будуть заплатити аграрії України за розроблення проектів землеустрою.Варто зазначити, що згідно закону «Про державний земельний кадастр» наявність у них проектів землеустрою потрібно з 1 січня 2013 року.