При примусовій реалізації житлового приміщення боржника, за умови наявності неповнолітніх членів сімї, необхідно отримання попередньої згоди органів опіки та піклування, проте ДВС вважає інакше.Найважливішою складовою судового провадження є його завершальна стадія - виконавче провадження.
14 лютого в Мінекономрозвитку повинні були розглядати законопроект про ріелторську діяльність, але через відставки Андрія Клюєва розгляд в черговий раз відклали. Втім, можливо ця відстрочка дасть можливість більш широкого кола учасників ринку приєднатися до роботи треба документом, адже поки їх представляє тільки один ріелтор.
Став відомий порядок оформлення побудованої без дозволу нерухомого майна. Порядок прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків, будівель та споруд сільськогосподарського призначення I і II категорій складності, побудованих без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення техобстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж ступить чинності з дня офіційного опублікування.Наказом від 19.03.2013 р.
Якщо продається квартира була куплена кілька років тому, в Реєстрі речових прав ви не числитеся її власником.Впровадження Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (Реєстр речових прав), яке подавалося як велике благо, завдає все більша кількість незручностей користувачам.
Що чекає на українських рiелторв пiсля прийняття закону Про ріелторську діяльність. Верховну Раду просять блокувати проект Закону України Про ріелторську діяльність. Відповідну вимогу винесло Миколаївське регіональне відділення Асоціації фахівців з нерухомості України.
Президент України Віктор Янукович повернув зі своїми пропозиціями на повторний розгляд Верховної Ради закон Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану.
Міністерство юстиції України розяснило деякі питання отримання витягу з Реєстру прав власності на нерухоме майно, а саме: з якою метою і хто може отримати витяг, які розмір плати за надання витягу, терміни надання, а також підстави для відмови у наданні цього документу.
Уряд чітко регламентував використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла. Про це повідомили у прес-службі Мінрегіону.
Якщо після ознайомлення з численними публікаціями в ЗМІ про ошуканих дольщиках Ви все ж таки зважилися на серйозний крок - придбання квартири на етапі будівництва, то радимо виконати кілька правил, які дозволять мінімізувати ризики при придбанні житла в такий спосіб.
З сьогоднішнього дня в Україні набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності».
У 2012 році Парламент і Уряд України були досить активними у прийнятті положень, які вплинуть на всі сфери ринку нерухомості, від земельних питань до будівництва та питань права власності. Як наслідок, дозвільні процедури у сфері будівництва вже спрощені, в той час як нова процедура реєстрації прав на нерухомість вступає в силу в 2013 році.
Тепер реєстраційний номер буде присвоюватися окремих частин споруд, житлових і нежилих приміщень, а відомості про закладних щодо повітряних, морських суден і космічних обєктів обовязкові при проведенні держреєстрації застави на них.Такі і ряд інших змін до порядків держреєстрації прав нерухомого та рухомого майна, а також земельних ділянок та їх обтяжень внесені Кабінетом міністрів постановою №1156 від 21 листопада, текст якого оприлюднений на веб-сайті уряду.Госрегитсрация прав власності на майно (або відмова), згідно з документом, проводяться одночасно із здійсненням нотаріальної дії, а іпотеки та обтяжень речових прав на нерухомість – в день прийняття заяви.Крім того, уряд визначив повноваження органів держреєстрації та нотаріусів при держреєстрації прав нерухомого майна та їх обтяжень.Так, якщо нерухомість знаходиться на території, де діють кілька органів держреєстрації, вибір залишається за особою, зацікавленою в держреєстрації.Держреєстрація речових прав на земельні ділянки, згідно з документом, буде оформлятися після їх реєстрації у Державному земельному кадастрі.Крім того, визначено та затверджено порядок проведення держреєстрації речових і прав власності з урахуванням особливостей подачі заяв в електронній формі та надання інформації з Держреєстру речових прав на нерухомість.Уряд також зобовязав надавати та вносити до держреєстру відомості про випуск заставної або її відсутність при реєстрації застави повітряних та морських, а також суден внутрішнього плавання та космічних обєктів при держреєстрацію обтяжень рухомого майна.Такі відомості для зазначених категорій рухомого майна також повинні відзначатися при передачі, анулювання та видачу дубліката заставної із зазначенням даних про особу, якій призначена застава.Усі вказані відомості про наявність обтяжень щодо повітряних і морських, а також суден внутрішнього плавання та космічних обєктів будуть наведені у витягах держреєстру рухомого майна.
Кілька порад про те, як почати процес приватизації житла і які документи для цього потрібні. Яке житло можна приватизувати? Відповідно до норм ЗУ ПРО приватизацію державного житлового фонду до обєктів приватизації належать квартири багатоквартирних будинків, одноквартирні будинки, житлові приміщення у гуртожитках (кімнати, житлові блоки, секції).
Асоціація фахівців з нерухомості України (АФНУ) розробила власний проект закону, що регулює ріелторську діяльність.Про це президент АФНУ Сергій Злидень повідомив на прес-конференції, передає Інтерфакс-Україна.
Влада Кіпру має намір залучити інвесторів завдяки новому закону. Керівництво країни впевнено, що скасування обовязкової мита заощадить покупцям нерухомості на Кіпрі тисячі євро. Крім того, новий закон зможе залучити на острів іноземних інвесторів.
Пройшов третій місяць з моменту запуску нової системи реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. На сьогоднішній день система все ще повноцінно не працює. З горем навпіл реєструється право власності, як на нові обєкти, так і на ті, права на які були зареєстровані до 1 січня 2013 року.
Ті громадяни, які здають квартири та не декларують отримані від цього доходи, незабаром зіткнуться з новою проблемою. Після введення обовязкової реєстрація населення за місцем проживання, особам, які, наприклад, на тривалий час приїхали у Київ на заробітки, доведеться реєструватися за місцем проживання, тобто на знімній квартирі.Нагадаємо, що дана ініціатива була запропонована Партією Регіонів, і за неї 18 травня проголосувало більшість депутатів.
Скасування гарантій за вкладами в іноземній валюті недоцільна. Про це заявила Олена Шарова, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на публічній дискусії на тему: «Реформа системи гарантування вкладів рік: результати для держави, вкладників і банків», повідомляє прес-служба фонду.
Кабінет міністрів затвердив порядок ведення Державного реєстру прав на нерухомість, повідомили в прес-службі міністерства юстиції. Державна реєстрація прав на нерухоме майно в порядку здійснюватиметься в Україні з 1 січня 2012 р.
Президент Віктор Янукович повернув для повторного розгляду у Верховну Раду зі своїми пропозиціями закон Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні.
Раді не вистачило трьох голосів, щоб повернути законопроект у профільний комітет парламенту для його доопрацювання та подальшого подання на повторне друге читання.Верховна Рада не змогла проголосувати за доопрацювання та повторний розгляд у другому читанні урядового законопроекту, який пропонує не стягувати в 2013 році з фізичних осіб податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, оскільки потрібен час на формування реєстру його платників.За повернення відповідного законопроекту №2405 Про внесення змін до ст.
Якщо придивитися до нинішньої ситуації, в якій знаходиться житлово-комунальне господарство, то неозброєним оком видно, що ЖКГ потрапило в пастку. З двох боків ворог: на фронтальній стороні – невдоволені всім споживачі, неплатники, зношені фонди комунальних підприємств, а в тилу – уряд і різне начальство, яке періодично влаштовує реформи і створює бюрократичні барєри в роботі підприємств галузі.
Окружний адміністративний суд Києва (ОАС) визнав незаконним «Порядок перепланування житлових і нежитлових приміщень у будинках Києва», прийнятий Київрадою 24 травня. Згідно з документом, при кожній районній держадміністрації столиці повинні були бути створені комісії, уповноважені видавати дозвіл на проведення робіт по переплануванню приміщень.
Виключити вихід на ринок непрофесійних будівельників, анулювавши ліцензії у не підготовлених для виконання технічно складних будівельних робіт організацій — таке завдання ставить перед собою Державна архітектурно-будівельна інспекція, проводячи перевірки дотримання ліцензійних умов.За їх результатами, в цьому році приблизно кожна пята ліцензія анулюється.З 1.03.2012 ліцензії видаються тільки на будівельні роботи, які виконуються на обєктах IV-V категорій складності.
Перенесення депутатами на рік початку роботи Держреєстру правочинів щодо нерухомості викликав різні оцінки експертів. На їхню думку, з одного боку, він запобіг ступор на ринку житла, з іншого, є небезпека, що виростуть хабара в БТІ за ризик, якщо квартира незаконно перепланована, а її хочуть терміново продати.