Кілька порад про те, як почати процес приватизації житла і які документи для цього потрібні. Яке житло можна приватизувати? Відповідно до норм ЗУ ПРО приватизацію державного житлового фонду до обєктів приватизації належать квартири багатоквартирних будинків, одноквартирні будинки, житлові приміщення у гуртожитках (кімнати, житлові блоки, секції).
Асоціація фахівців з нерухомості України (АФНУ) розробила власний проект закону, що регулює ріелторську діяльність.Про це президент АФНУ Сергій Злидень повідомив на прес-конференції, передає Інтерфакс-Україна.
Влада Кіпру має намір залучити інвесторів завдяки новому закону. Керівництво країни впевнено, що скасування обовязкової мита заощадить покупцям нерухомості на Кіпрі тисячі євро. Крім того, новий закон зможе залучити на острів іноземних інвесторів.
Пройшов третій місяць з моменту запуску нової системи реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. На сьогоднішній день система все ще повноцінно не працює. З горем навпіл реєструється право власності, як на нові обєкти, так і на ті, права на які були зареєстровані до 1 січня 2013 року.
Ті громадяни, які здають квартири та не декларують отримані від цього доходи, незабаром зіткнуться з новою проблемою. Після введення обовязкової реєстрація населення за місцем проживання, особам, які, наприклад, на тривалий час приїхали у Київ на заробітки, доведеться реєструватися за місцем проживання, тобто на знімній квартирі.Нагадаємо, що дана ініціатива була запропонована Партією Регіонів, і за неї 18 травня проголосувало більшість депутатів.
Скасування гарантій за вкладами в іноземній валюті недоцільна. Про це заявила Олена Шарова, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на публічній дискусії на тему: «Реформа системи гарантування вкладів рік: результати для держави, вкладників і банків», повідомляє прес-служба фонду.
Кабінет міністрів затвердив порядок ведення Державного реєстру прав на нерухомість, повідомили в прес-службі міністерства юстиції. Державна реєстрація прав на нерухоме майно в порядку здійснюватиметься в Україні з 1 січня 2012 р.
Президент Віктор Янукович повернув для повторного розгляду у Верховну Раду зі своїми пропозиціями закон Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні.
Раді не вистачило трьох голосів, щоб повернути законопроект у профільний комітет парламенту для його доопрацювання та подальшого подання на повторне друге читання.Верховна Рада не змогла проголосувати за доопрацювання та повторний розгляд у другому читанні урядового законопроекту, який пропонує не стягувати в 2013 році з фізичних осіб податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, оскільки потрібен час на формування реєстру його платників.За повернення відповідного законопроекту №2405 Про внесення змін до ст.
Якщо придивитися до нинішньої ситуації, в якій знаходиться житлово-комунальне господарство, то неозброєним оком видно, що ЖКГ потрапило в пастку. З двох боків ворог: на фронтальній стороні – невдоволені всім споживачі, неплатники, зношені фонди комунальних підприємств, а в тилу – уряд і різне начальство, яке періодично влаштовує реформи і створює бюрократичні барєри в роботі підприємств галузі.
Окружний адміністративний суд Києва (ОАС) визнав незаконним «Порядок перепланування житлових і нежитлових приміщень у будинках Києва», прийнятий Київрадою 24 травня. Згідно з документом, при кожній районній держадміністрації столиці повинні були бути створені комісії, уповноважені видавати дозвіл на проведення робіт по переплануванню приміщень.
Виключити вихід на ринок непрофесійних будівельників, анулювавши ліцензії у не підготовлених для виконання технічно складних будівельних робіт організацій — таке завдання ставить перед собою Державна архітектурно-будівельна інспекція, проводячи перевірки дотримання ліцензійних умов.За їх результатами, в цьому році приблизно кожна пята ліцензія анулюється.З 1.03.2012 ліцензії видаються тільки на будівельні роботи, які виконуються на обєктах IV-V категорій складності.
Перенесення депутатами на рік початку роботи Держреєстру правочинів щодо нерухомості викликав різні оцінки експертів. На їхню думку, з одного боку, він запобіг ступор на ринку житла, з іншого, є небезпека, що виростуть хабара в БТІ за ризик, якщо квартира незаконно перепланована, а її хочуть терміново продати.
На прес-конференції в Сімферополі обговорювалися корупційні схеми, які проробляють судів автономії. За останній рік у кілька разів зросла кількість звернень та скарг підприємців з усіх регіонів автономії на корупцію в лавах кримських суддів, які «розробили» кілька ефективних схем відбирання майна громадян і корпоративних прав.
Таку заяву зробив міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк на засіданні Кабінету міністрів України. З 2012 року в Україні відкриється ринок приватних ЖКГ-послуг – це буде реалізовано через механізм створення замість звичних Жеків Обєднань власників багатоквартирних будинків (ОСББ).
Громадян України пропонується звільнити від необхідності сплати податків та інших платежів при митному оформленні у спадщину земельної частки (паю), присадибної ділянки, житлового будинку або квартири.
Парламент скасовує штрафні санкції новим законопроектом. Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, яким пропонується стягувати штрафи за будівництво без дозволу тільки з обєктів IV категорії складності.
Законопроектом №2252 запропоновано запровадити спрощену процедуру оформлення права власності на приватні будинки та прибудови, будівництво яких закінчено до 5 серпня 1992 року. Порядок і умови прийняття в експлуатацію обєктів будівництва вперше були встановлені постановою Кабміну від 5 серпня 1992 року №449.
Вже в цьому році українців зобовяжуть платити за власну нерухомість, кажуть економісти, до того ж платити, як зясувалося, доведеться навіть власникам скромних апартаментів. Валентина Каменська, економіст:
Новий рік приніс Україні безліч нововведень. З 1 січня 2013 року набули чинності положення двох кодексів, 52 законів, 36 актів Кабміну та один указ президента. Перераховувати всі ці документи немає ніякої можливості, та й, мабуть, потреби.
Основні ризики виникають внаслідок можливості здійснення виконавчого напису нотаріуса по примусовому виконанню зобовязань за договором іпотеки і автоматичного застосування позасудового виселення, яке може бути передбачено в договорі.
Запрацював довгоочікуваний податок на нерухомість. Напевно, довгоочікуваний не те слово, яке можна застосувати до податку як такого. Хоча, чому ні? Адже тривалий час чекати можна не тільки приємні речі.
Закон «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» прийняли ще в 2010 році, і він повинен був вступити в силу з 1 січня 2012-го. Але до цієї дати Мінюст не встиг підготуватися.
Незабаром в Україні запрацює податок на майно. Податок на нерухомість, який так і не запрацював на початку 2012 року у відношенні квартир площею понад 120 кв. м і будинків понад 250 кв. м, з 1 січня 2013 року буде скасований, пише Комерсант-Україна.
За допомогою нововведень в Україні хочуть врегулювати питання взаємодії державних органів приватизації з акціонерним товариством, державним реєстратором та Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку.