Парламент скасовує штрафні санкції новим законопроектом. Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, яким пропонується стягувати штрафи за будівництво без дозволу тільки з обєктів IV категорії складності.
Законопроектом №2252 запропоновано запровадити спрощену процедуру оформлення права власності на приватні будинки та прибудови, будівництво яких закінчено до 5 серпня 1992 року. Порядок і умови прийняття в експлуатацію обєктів будівництва вперше були встановлені постановою Кабміну від 5 серпня 1992 року №449.
Вже в цьому році українців зобовяжуть платити за власну нерухомість, кажуть економісти, до того ж платити, як зясувалося, доведеться навіть власникам скромних апартаментів. Валентина Каменська, економіст:
Новий рік приніс Україні безліч нововведень. З 1 січня 2013 року набули чинності положення двох кодексів, 52 законів, 36 актів Кабміну та один указ президента. Перераховувати всі ці документи немає ніякої можливості, та й, мабуть, потреби.
Основні ризики виникають внаслідок можливості здійснення виконавчого напису нотаріуса по примусовому виконанню зобовязань за договором іпотеки і автоматичного застосування позасудового виселення, яке може бути передбачено в договорі.
Запрацював довгоочікуваний податок на нерухомість. Напевно, довгоочікуваний не те слово, яке можна застосувати до податку як такого. Хоча, чому ні? Адже тривалий час чекати можна не тільки приємні речі.
Закон «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» прийняли ще в 2010 році, і він повинен був вступити в силу з 1 січня 2012-го. Але до цієї дати Мінюст не встиг підготуватися.
Незабаром в Україні запрацює податок на майно. Податок на нерухомість, який так і не запрацював на початку 2012 року у відношенні квартир площею понад 120 кв. м і будинків понад 250 кв. м, з 1 січня 2013 року буде скасований, пише Комерсант-Україна.
За допомогою нововведень в Україні хочуть врегулювати питання взаємодії державних органів приватизації з акціонерним товариством, державним реєстратором та Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до розділу IV Податкового кодексу України, вартість власності, яку отримують у вигляді спадщини або подарунка членами сімї спадкодавця (дарувальника) першого ступеня споріднення оподатковується податком за нульовою ставке.
Які кроки і дії треба зробити, щоб остаточно стати власником земельної ділянки? Видача акту на землю передбачає не тільки його підписання і реєстрацію. Це, власне кажучи, вже заключний етап ланцюжка необхідних дій: збору пакету документів, проведення землевпорядних робіт та оформлення їх результатів.
Тепер забудовник може позбутися землевідведення в Києві, якщо будівництво обєкта не розпочато протягом 5-ти років або терміни закінчення будівництва, згідно проектно-кошторисної документації, перевищено більш ніж на три роки.
Пройшов третій місяць з моменту запуску нової системи реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. На сьогоднішній день система все ще повноцінно не працює. З горем навпіл реєструється право власності, як на нові обєкти, так і на ті, права на які були зареєстровані до 1 січня 2013 року.
Закріпити на законодавчому рівні право споживача на безкоштовне відвідування санітарних вузлів на підприємствах, установах та організаціях торгівлі пропонує народний депутат від Партії Регіонів Юрій Болдирєв.
Визначити порядок використання рекреаційних земель Кабмін пропонує Верховній Раді.Про це йдеться в проекті закону №10367 Про землі рекреаційного призначення.Як говориться в пояснювальній записці, закон необхідний для виконання норм Земельного кодексу, стаття 52 якого передбачає прийняття закону про порядок використання земель рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах України.Також у Кабміні наголосили, що Закон необхідний для реалізації положень закону про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення.Відповідно до законопроекту, загальне використання рекреаційних земель для відпочинку, туризму, спортивно-масових заходів у парках, скверах, спортмайданчиках є безкоштовним і може здійснюватися без вилучення у власників або користувачів.
Юристи кажуть, що оскаржувати новий податок на нерухомість варто тільки в тому випадку, якщо площа житла в квитанції виявилася завищена або податок порахували для пільгової квартири. Вчора перші щасливчики вже отримали свої квитанції на сплату податку за квартири і дачі.
ВР України скасувала закон «Про внесення змін до статті 6 Житлового кодексу Української РСР щодо визначення житлової та загальної площі обєкту житлової нерухомості», яким уточнювалися поняття загальної та житлової площі.
Постанова Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику застосування судами статті про правовий режим самочинного будівництва» (ст. 376 ЦКУ), по суті, встановлює правила узаконення самобудів.
Президент України Віктор Янукович підписав закон, згідно з яким нотаріуси з 1 січня 2013 року можуть здійснювати держреєстрацію права власності, інших речових прав та їх обтяжень на вже зареєстровані обєкти нерухомого майна з внесенням відповідної інформації до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Верховна Рада України має намір дозволити приватизацію депутатських санаторіїв.Проекти постанов №10483, 10483-2, зареєстровані в парламенті, передбачають передачу лікувально-оздоровчих санаторіїв, пансіонатів, готельних комплексів, що знаходяться на балансі Управління справами Верховної Ради, Фонду державного майна (ФДМ) у приватну власність.Розробили проекти постанов, повязані з питаннями управління парламентським майном депутати Андрій Деркач, Василь Горбаль і Дмитро Шенцев (фракція Партія регіонів)Зокрема, до відання ФДМ повинні бути передані оздоровчий комплекс Затока, пансіонат матері та дитини Таврійські зорі (М.скадовськ, Херсонська область), санаторії Дюльберт, Морський прибій, Нижня Ореанда, пансіонат Гліцинія, дача Місхор підсобне господарство Ялтинське (Автономна Республіка Крим), а також готельні комплекси Національний і Київ (Київ).
Інвестиції в нерухомість вважаються одними з найбільш надійних. Однак застій на ринку нерухомості і введення податку на нерухомість в цьому році може посприяти тому, що деякі власники кількох квартир та обєктів нерухомості захочуть продати їх і вкласти гроші в інші сегменти – промисловість, виробництво або банківські вклади.Ті, у кого великі сімї, воліють змінити міську квартиру на заміський будинок.
Забудовники вважають, що ЗУ 9011 про природні монополії негативно позначиться на вітчизняній будівельній галузі. Конфедерація будівельників України звернулася до Президента Віктора Януковича з відкритим листом, де попросила застосувати право вето щодо прийнятого 22 червня 2012 р.
Державна реєстраційна служба України з 15 квітня 2013 р. почне щоквартально подавати до органів Державної податкової служби відомості про обєкти житлової нерухомості (окрім земельних ділянок), необхідні для розрахунку податку на нерухомість.Як повідомила прес-служба Міністерства юстиції, відповідну постанову, розроблену міністерством, було прийнято на засіданні Кабінету міністрів у виконання змін в Податковий кодекс, якими було відстрочено подання відомостей, необхідних для розрахунку податку на нерухоме майно, щодо якого у фізичних осіб виникає або припиняється право власності, з 15 липня 2012 р.
Верховна Рада має намір скасувати обовязкове ліцензування господарської діяльності, повязаної з будівництвом обєктів архітектури 1-3 категорій складності.За прийняття в першому читанні відповідного законопроекту №10 131 проголосувало 226, 226 мінімально необхідно 226 голосів.Таким чином, обовязковому ліцензуванню планується піддавати тільки ті підприємства, які здійснюватимуть будівництво обєктів за архітектурно-будівельного рішення та/або інженерного обладнання, що належать до 4 і 5 категорії складності.У той же час Рада має намір передбачити, що ліцензії, видані до набрання чинності відповідного закону у разі його прийняття, будуть дійсні до закінчення терміну своєї дії.Як повідомлялося, у січні Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства заявило про намір у 2012 році спростити ліцензування будівельних компаній.У січні 2011 року Рада спростила дозвільні процедури в будівництві.
Податкова вже не знає, за що стягувати гроші з українців. Міністерство фінансів України винесло на обговорення проект Закону України Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування багатства і предметів розкоші, згідно з яким мобільні телефони, хутряні та шкіряні вироби, взуття, трикотаж прирівняють до предметів розкоші нарівні з квартирами, будинками і дорогими автомобілями.Текст відповідного законопроекту розміщений на сайті Міністерства фінансів України, передає Mignews.com.ua.Законопроектом пропонується стягувати податок із квартир вартістю понад 1000 розмірів мінімальної зарплати, загальна площа яких перевищує 200 квадратних метрів, і дачних або садових будинків дорожче 2,5 тис.