Щоб вилікувати доньку від раку, криворізький пенсіонер продав усе, що мав, навіть свою єдину квартиру. Втім, жертви виявилися марними - дочка померла, а після її смерті чоловік опинився без даху над головою, і тепер сам потребує допомоги.
Для реєстрації права власності на квартиру або земельну ділянку більше не потрібно ходити в Бюро техінвентаризації. Тепер факт купівлі-продажу нерухомості можна завірити у нотаріуса, який внесе інформацію в спеціальний держреєстр.БТІ проводять лише оціночні експертизи і безпосередньо інвентаризацію у разі будівництва нового будинку або серйозної перепланування житла.Чиновники запевняють, що це спростило життя українців, яким більше не потрібно вистоювати кілометрові черги і платити за виписки.
У Верховній раді зареєстровано законопроект, що розширює перелік пільг для медиків і вчителів. Документом, зокрема, пропонується віддавати їм у власність службове житло після 15 років роботи в державних лікарнях і школах і надавати безвідсоткові довгострокові кредити на купівлю машин.
Багатьом відомо, що узаконення самовільного будівництва – це досить складна процедура. І навіть прийняття нормативних актів не зробило її простіше, як нас запевняли. Який же алгоритм дій, коли ви вирішили виправити ситуацію з власної нової дачею або просто прибудовою до будинку?Процедура узаконення (видачі документів) на вже існуючий обєкт – це фактично алгоритм дій, який передбачає отримання документів на незаконно збудований обєкт, і тому така процедура може залежати від багатьох нюансів, проте можна виділити найбільш необхідні дії.Зазначимо, що у відповідності зі ст.
Експерти відмовилася брати участь в ріелторському меморандумі.Ліга експертів України відправила Ріелторської палати України (РПУ) офіційний лист, в якому заявила, що виходить з переговорного процесу щодо підписання меморандуму проти розробленого Міністерством економічного розвитку і торгівлі законопроекту Про особливості ведення ріелторської діяльності.Про це повідомив віце-президент Ліги експертів України по ринку нерухомості Володимир Винокур.Ліга експертів України не проти регулювання законодавством ріелторської діяльності.
Як оцінюють фахівці ринку нерухомості, юристи та нотаріуси новий Порядок доступу нотаріусів до Держреєстру речових прав на нерухоме майно. Минулого тижня Мінюст оприлюднив наказ №1936а/5 від 02.08.11 р., яким затверджено порядок доступу нотаріусів до Держреєстру речових прав на нерухоме майно (далі — Порядок, Держреєстр).
Після тривалого перебування в стані спокою положення Податкового кодексу (ПК) України, що регулюють порядок сплати податку на нерухомість, вступили в силу. Примітно, що за два роки існування ці положення не піддалися ніяким змінам.
Закон №5059-VI ПРО внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо сприяння іпотечному кредитуванню, прийнятий 8 серпня, дозволить власникам іпотечних кредитів на нерухомість отримати право на оренду земельної ділянки, на якій розташований обєкт нерухомості.
Будівельні компанії чекають рішення долі Закону «Про ринок земель», що вплине на подальший розвиток ринку нерухомості в Україні. Про це повідомив Максим Письменюк, генеральний директор компанії ICD Partners.
Якщо на початок податкового періоду забудовники мають право власності на побудовані ними обєкти, вони повинні сплатити податок на нерухомість. Про це повідомили у Міністерстві доходів і зборів України Міндоходів).Як йдеться у повідомленні, таке зобовязання визначено податковим законодавством, згідно з яким платниками цього податку є особи, фізичні і юридичні, які мають у власності нерухоме майно.Податок нараховується на житлову площу нерухомості.
Приватизація дачної ділянки – на сьогоднішній день питання злободенне. Навіть незважаючи на те, що всі необхідні документи у вас на руках і ви заплатили потрібну суму, ви можете опинитися в дуже незручній ситуації.
З нашим будинком в будь-яку хвилину може статися якась неприємність — то трубу прорве у сусідів, то повінь підмиє фундамент. А є ще бурі, злодії, пожежі. Ми не можемо захистити свій будинок від бід, але можемо забезпечити хоча б відшкодування шкоди після неприємності.
Власників квартир площею до 150 кв. м і будинків площею до 300 кв. м. можуть звільнити від сплати податків. Про це йдеться в проекті закону, оприлюдненому на сайті парламенту, який вніс на розгляд Верховної Ради депутат Андрій Павловський (фракція БЮТ).
Уряд схвалив законопроект, яким пропонується спростити систему видачі дозволів у будівельній галузі, скасувавши ліцензування обєктів архітектури і-ІІІ категорій складності. Відповідний проект закону «Про внесення змін до Законів України «Про архітектурну діяльність»та «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» схвалено Кабінетом Міністрів 27 лютого.
Незабаром дозвіл на перепланування квартир кияни зможуть отримати всього за 10 днів.Цілком можливо, що вже в травні нинішнього року процес отримання дозволу на перепланування квартири у Києві істотно прискориться, і буде займати не більше 10 днів, а на висновок про відповідність виконаних робіт проекту знадобиться не більше 7 днів.
Днями Президент України підписав Закон «Про державний земельний кадастр». Нововведення прокладають шлях до появи в країні ринку продажу землі.В Україні діє мораторій на купівлю-проджу землі сільськогосподарського призначення.
Останнім часом дуже часто виникають питання про виселення «зайвих» мешканців у випадках припинення сімейних відносин. Після розірвання шлюбу жити під одним дахом з колишніми членами сімї, як правило, некомфортно.
Конституційний суд України прийняв рішення про невідповідність Конституції заборони на дострокове розірвання інвестиційних договорів на будівництво житла. Про це повідомляється в прес-релізі КСУ. Зокрема, КСУ визнав неконституційним положення ч.
Експерти відзначають, що найчастіше житлову нерухомість страхують для того, щоб у разі якихось певних форс-мажорних ситуацій відшкодувати збитки. При цьому, в якості страхувальників, згідно із законом, можуть виступати як орендарі, так і власники, наймодавці, а також наймачі, якщо це зазначено в договорі найму.
Прийняття закону про молодіжну житлово-будівельну кооперацію дозволить молодим сімям за кілька років отримати власне житло, замість того, щоб знімати. Про це в ефірі Радіо Ера-FМ заявив народний депутат України від партії регіонів, голова підкомітету з питань страхової діяльності, регулювання ріелторської діяльності та інших операцій на ринку нерухомості, оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності Комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності Андрій Пінчук.Народний депутат повідомив, що відповідний законопроект, зокрема, його авторства, вже прийнятий у першому читанні.
Фізособи зможуть уникнути податку на нерухомість, введення якого заплановано на 1 липня 2012 року. Про це повідомила старший юрист міжнародної юридичної групи AstapovLawyers Юлія Яшенкова. Згідно з чинним положенням Податкового Кодексу України при нарахуванні податку на нерухомість фізичним особам оподатковувана житлова площа зменшується на 120 кв.
У парламенті зареєстрований законопроект, метою якого є введення пільг для індивідуальних забудовників у сільській місцевості для приєднання зведених ними до інженерних споруд (газовим і електричним) мереж.
Депутати підготували проект закону про оренду дитсадків, який покликаний зменшити фінансовий тягар, покладений на територіальні громади, та окреслити переваги роботи для потенційних орендарів подібних установ.Проект Закону «Про особливості передачі в оренду дошкільних навчальних закладів освіти, що перебувають у комунальній власності» уже представлений у парламенті.
Сьогодні в Україні існує актуальна проблема правового регулювання переведення приміщень з житлового фонду в нежитловийі навпаки. Заковика в тому, що в Україні досі діє Житловий кодекс радянського зразка, а внесені до нього зміни не стосуються цього питання.
Україні необхідно законодавче регулювання ріелторської діяльності. Причому для цього необовязково створювати закон про ріелторську діяльність, можна піти російським шляхом. Так вважає ріелтор і експерт з нерухомості Артур Пилипчук.