У 2013 році Мінрегіон прогнозує пожвавлення на ринку житлової нерухомості. У Міністерстві впевнені, що це стане можливим із введенням нових державних житлових програм. Як заявив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник, станом на сьогодні в експлуатацію вже ввели близько 4 мільйонів квадратних метрів житла.
Експерти попереджають, що в 2013 році гривня знеціниться, ВВП впаде, ціни на нерухомість впадуть на 25%.Якщо вірити цим прогнозам, то до кінця року за один долар будуть давати 12-13 гривень. Втім, є й інші прогнози щодо того, як розвиватиметься ситуація на валютному ринку в цьому році і що відбуватиметься з банківською системою.
Експерти прогнозують, що в наступному році елітна нерухомість Києва покаже позитивну динаміку розвитку. Крім того, за підсумками року, можливо буде продемонстрований помірне зростання вартості нерухомості елітного сегмента на первинному ринку столиці в межах 3-5%.
Створення четвертої гілки київського метрополітену дозволить створити в столиці новий житловий масив в районі аеропорту «Жуляни». Про це сказав заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігор Лисов.Зараз майже завершується будівництво станції метро «Іподром», відкриття станції заплановано на кінець жовтня.«Ця станція і гілка метро цілому зніме навантаження, яке лягає на наземний транспорт, маршрут якого проходить через вулицю 40-річчя Жовтня.
Для долара в Україні вводять режим «воєнного часу». Холодний вересень 2013-го ледь не став гарячим валютному сенсі. Нові цифри в обмінниках змусили згадати пророцтва валютного кризи в кінці року і підняли одвічне питання: що робити з «домашніми» доларами.
Зелені, экологичночистые будинку з конопель і бамбука можуть зявитися в містах Казахстану. Уряд країни схвалив останній проект екологічного житла. Вся справа в тому, що на минулому саміті присвяченій даній проблемі виступав один з прихильників озеленення – Сергій Івлєв.
Після проведення чемпіонату Європи з футболу в Україні будівельну галузь очікує різке скорочення обсягів робіт. Про це заявив голова профспілки будівельників та виробників будівельних матеріалів України Василь Андрєєв.
Після утихнувшего ажіотажу, повязаного з Євро-2012, який охопив ринок нерухомості в його ключових для чемпіонату сегментах - готельної та житлової, ринок знову розбурхують гучні увязнення, але вже про майбутній обвал цін на житлову нерухомість.
Очікуваний обсяг нових торгових площ в Києві в жовтні-грудні 2012 року може збільшити столичний ринок торговельної нерухомості в цілому на 8,9% - до 1,158 млн кв. м.Такий прогноз аналітиків компанії DTZ (Київ).У четвертому кварталі 2012 року нова пропозиція в сегменті торгової нерухомості в Києві може скласти близько 94,82 тис.
Дослідження експертів показало, що в Україні були зафіксовані випадки, коли навіть при наявності невисокій вартості, квартиру ніяк не могли продати з-за страшного виду з вікна. Дійсно, це можна пояснити впливом емоцій на прийняті рішення людини.
Молоді знову обіцяють доступне житло. Якщо у вас є друзі до 36 років, можете обєднатися та спільно звести цілий багатоквартирний будинок. У такий спосіб вдасться наполовину зменшити вартість квадратних метрів.
Вітчизняні та міжнародні експерти дали оцінку можливого розвитку ситуації на валютному ринку в наступному році. Минулого тижня курс долара стабілізувався нижче позначки 8,20 гривні (вчора банки купували американську валюту за 8,15 гривні за долар, продавали — по 8,19).
Банківські структури продовжують вельми насторожено ставитися до кредитування проектів нерухомості, і прорив в даному напрямі може, на думку експертів, відбутися не раніше другого півріччя 2013 року.
Експерти стверджують, що можлива девальвація гривні і прогнозоване підвищення «комуналки» після парламентських виборів стануть основними каталізаторами зниження вартості квартир у Києві, яке за підсумками року може досягти 30%.
У 2013 року в Києві обсяг будівництва не перевищить показник 2012 р. – близько 1,5 млн. квадратних метрів. А загальна кількість угод залишиться на рівні минулого року. Такий прогноз керуючого директора компанії ARPA Real Estate Михайла Артюхова.За його оцінками, в минулому році на столичному ринку житлової нерухомості Києва було скоєно 33,5 тис.
Так довго стримуваний всіма правдами і неправдами фінансово-економічна криза в країні нарешті-то став фактом. Втім, криза тягнеться ще з 2008 року, і поліпшення, якщо і були, то епізодичного характеру.
Що нам готує прийдешній 2013 рік на ринку нерухомості, стане відомо тільки після підбиття підсумків «Вибори-2012». Про це повідомив експерт консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький.
Готелі, які були побудовані на території України до моменту проведення Євро-2012, не зможуть окупити кошти, вкладені в їх будівництво. До такого думку прийшли багато експертів готельної сфери. І як результат 2012 р.
У 2013 році ціни на первинному ринку житлової нерухомості будуть рости досить повільно – не більше, ніж на 3-5% протягом року. При цьому зростання цін буде повязаний переважно з просіданням гривні щодо долара, подорожчанням будматеріалів, а також з незначним зростанням попиту на житло.
Зниження цін на заміську нерухомість неминуче. Вже в цьому році ціни впадуть на 15%. Експерти стверджують, що в 2012 році ціни на заміську нерухомість будуть продовжувати падати на 10-15%. Основною причиною такої динаміки є відсутність попиту у потенційних покупців і складність в отриманні кредиту.
Британський аналітик Пол Бато серйозно вивчив дані минулих криз і прийшов до висновку, що в 2025 році нас чекає наступний світовий колапс. З такою заявою виконавчий директор британської асоціації нерухомості NARA виступив у рамках своєї презентації на відкритті європейського конгресу Міжнародної федерацій учасників ринку нерухомості FIABCI.
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України прогнозує в 2013 році збільшення обсягу виконаних будівельних робіт на 5-7%. Як передає слова глави міністерства Геннадія Темника інформагентство Інтерфакс-Україна, вже зараз намітилася тенденція збільшення обсягів галузі.
У червні кількість угод купівлі-продажу квартир буде на рівні 1750-1900. Найбільшим попитом будуть користуватися двокімнатні квартири, на які доведеться близько 47-52% всіх угод, 42-45% займуть однокімнатні квартири і 10-13% припаде на обєкти з трьома кімнатами і більше.
Українці стали приділяти більше уваги до житла за містом. Котеджі, будинки в містах-супутниках Києва, дачі, присадибні ділянки, земля під забудову наразі користуються значним попитом. Правда вимоги до стану нерухомості та ділянок стають дедалі прискіпливішими.
21 грудня Ukrainian Real Estate Club провів заключне в 2011 р. захід, присвячений підсумкам діяльності на ринку нерухомості України за останні дванадцять місяців. В якості спікерів на цей раз виступили Андрій Брынзыло (UniCreditBank), Роман Насиров (Renaissance Capital), Наталія Кочергіна (DLA Piper) і Наталія Стельмах (DTZ).